Servis garantisi bitmiş içi kirli Laptop'ı temizler mi?

Daha fazla  
HP Pavilion 15 garantisi bitmiş dizüstü bilgisayarım var. İçi yaklaşık 2-3 senedir temizlenmedi. Dolayısıyla fanın seri artmaya, bilgisayar fazla ısınmaya başladı. Temizlemek için içini açtım fakat kapağı ve kasayı çıkardığımda anakart ters vaziyette duruyor. Yani anakartı sökmeden direkt fana erişimim yok. Anakartı sökerken zarar vermekten korkuyorum. Daha önce hiç böyle bir iş yapmadım. Servis temizlik için çok ücret alır mı? (Servis bayağı uzak.) Yoksa risk alıp kendim mi temizlemeyi deneyeyim? Temizlik için neleri önerirsiniz hani şuna dikkat et, şunu şöyle yap tarzı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis temizler fakat çok yüksek bir maliyetle. Onun yerine kendiniz temizleyebilirsiniz ama daha önce hiç temizlemediyseniz yapmayın. Masaüstüne benzemez, elinizde kalır. Ama güvendiğiniz ve parça çalmayan bir bilgisayarcı varsa ona da verebilirsiniz.

Eğer tecrübeniz yoksa laptopın içini açmanızı önermem. Ben denedim bir kaç kez tam anlamıyla başarılı olamadım. Masaüstü bilgisayarımı gözüm kapalı sökerim çünkü komplex bir parça yok içinde. YouTube'dan videolarına falan baktım, adamların gözü kapalı söktüğü parçaları yarım saatte söktüm. Bir de klavyenin flex kablo ucunu kırmıştım :)

7 yıldır kullanıyorum laptopu. 2 kez temizlenmesi için tamirciye verdim 1 yıl arayla. 40 TL gibi bir ücret aldılar. Termal macun falan da değişmişti. Söylediklerine göre fanına da yağ damlatmışlar. Memnun kalmıştım.

Hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum ama güvenmediğiniz tamirciye vermeyin makinayı. Bir de fiyat sorun mutlaka.

HP Pavilion 15 garantisi bitmiş dizüstü bilgisayarım var. İçi yaklaşık 2-3 senedir temizlenmedi. Dolayısıyla fanın seri artmaya, bilgisayar fazla ısınmaya başladı. Temizlemek için içini açtım fakat kapağı ve kasayı çıkardığımda anakart ters vaziyette duruyor. Yani anakartı sökmeden direkt fana erişimim yok. Anakartı sökerken zarar vermekten korkuyorum. Daha önce hiç böyle bir iş yapmadım. Servis temizlik için çok ücret alır mı? (Servis bayağı uzak.) Yoksa risk alıp kendim mi temizlemeyi deneyeyim? Temizlik için neleri önerirsiniz hani şuna dikkat et, şunu şöyle yap tarzı? Teşekkürler.
sana önerim servise gönder öyle temizlesinler ama baya ücret alacaklarına eminim tavsiyem kendin temizle anakart gibi parçaları çikarirken dikkatli ol çünkü laptop açilmayabilir.

Ne yaptınız en son?

Ne yaptınız en son?
Bir türlü fırsat bulamadığım için götüremedim servise, kendim de temizlemedim şuan hala kirli kirli duruyor bilgisayar malum şu corona mevzusu çıkmasaydı kesin götürürdüm bu sefer. Aslında bir şekilde gönderebilirim de şu dönemde açık mıdır ki HP'nin servisi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı