Ses engellemek için ne yapılmalı?

ramazanyyavuz

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Web Geliştirici
Odamdan neredeyse her odaya evin her köşesine sesim gidiyor. Bunu engellemek için ne yapmalıyım?

Kapıyı kapatmana rağmen ses gidiyor mu? Ayrıca kısmayı denedin mi?

Ses yalıtımı masraflı iş, yumurta kutuları bir nebze azaltır ama çok işe yaramayabilir.

Eki Görüntüle 1752892
Duvarlarınızı yalıtım malzemesi ile kaplatabilirsiniz.

Resmini attığınız malzeme ses yalıtımı için değil, akustiği düzeltmek ve yankı engellemek için kullanılır.

Ses yalıtımı masraflıdır, odandaki kapının altı çok açık ise havlu veya örtü ile kapatman biraz azaltabilir fakat duvarlar inceyse yapabilecek çok bir şeyin yok.

Teşekkür ediyorum. Düzenledim.

Kapı boşlukları çok geçiriyor. Kapı altı ve çerçeve içlerini yalıtımla daha az ses geçirir hale getirebilirsiniz. Duvarlar için tümünü kaplamak biraz saçma olacaktır ama yankıyı engellemek de işe yarayacaktır. Özellikle pc başında karşınızdaki duvara yalıtım malzemesi uygulamanız sesin diğer duvarlara sekmesini engelleyerek sönümleyecektir.

Evde yaşayan diğer kişileri gönderirsen sorunun çözülür demek istemiş arkadaşların hepsi sanırım ben öyle anladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…