Ses Kartı Nedir ?

YasinGündüz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ses kartı nedir ve günümüzdeki anakartlarda ayreten almak gerekir mi ?

Bence gerekmez. Günümüzde , yeni nesil anakartlardaki ses sistemi iyi. Eski AC97 olanlar hariç hepsi iyi şuan. Ama diyorsan ki ben Studio işleri ile uğraşıyorum. Bence o zaman şart.

Ses kartı, bilgisayarın ses işlerini yapan yonga, ama artık ses kartı yongası anakartın bir yerine entegre ediliyor. Yani anakarta o yongayı gömüyorlar.

Ses kartı, bilgisayarın ses işlerini yapan yonga, ama artık ses kartı yongası anakartın bir yerine entegre ediliyor. Yani anakarta o yongayı gömüyorlar.

Ses işleri mi?

Herhalde yazı işlerine yazıcı ve özel kalem işlerine de light pen bakıyor.

Enazından senin gibi kopyala yapıştır yapmıyorum.

Sayısal Devre Tasarım, Bilgisayar Organizasyonu ve Tasarım ve bilgisayar Mimarisi dersini almış biri olarak orada yazılanlar bana saçma geliyor. O sayfayı hazırlayan da ilkokul mezunu birisi heralde.
Yok neymiş ses işlerini yapan birimdir.

Ses kartı kod çözücü ve dijital / analog, analog / dijital çeviricidir. Yanı kısaca kendisine gelen dijital veriyi hoparlöre göndermek üzere analog sinyaline çevirir.

İki format atıp korsan oyun indirmek ile olmuyor bu işler.

İşlemcinin bilgilerini biraz daha verseydin ama ben vereyim.

İntel pentium III Katmai kod adlı 512 Kb L2 cache Slot 1

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…