Ses nasıl kalınlaştırılabilir?

Kafaya takmamanız lazım hocam. Bizim okulda herkesin sesi uçak pilotu gibi kalın çıkarken ben Bahçeli misali bir sese sahiptim. Aradan kısa süre geçti ve sesim gayet güzel. Zamanla oturan bir şey. Ama biraz da diksiyona dikkat etmek gerek. Ama sakın ha, sigaraya bulaşmayın. Sigara ses kalınlaştırıyor diyenleri kulak asma, zamanla kendine gelecek.

Sigara ses kalınlaştırmaz baştan onu söyleyim. İleride sesiniz kalınlaşır diye de bir şart yok. Yani gürül gürül bir sese sahip olmanıza sebep olmaz. Sadece sağlık sorununa yol açar. Bazı şeyler genetik ve kişiye bağlı. Kusur olarak da görmenize gerek yok.

17 yaşındayım sesim 15-14 yaşında ki çocuklar gibi geliyor. Neden acaba ve tipimde göstermiyor. Hafite sakallarım var. Çok sıkıntılı bir durum benim için biraz utanıyorum.
Ses değiştirici kullan internette seslide falan. 5 şişe içki içmiş gibi sesin olur.

13.5 yaşıma kadar sesim aşırı inceydi 8 yaş çocuk gibi. Şimdi diksiyonum tam oturdu güzel havalı bir sesim var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…