Ses sistemi, ses kartını ya da anakartı bozabilir mi?

bonjour

Kilopat
Daha fazla  
Bir şekilde 5+1 ses sistemi RCA ses girişlerinden ses kartına ya da anakarta zarar vermeyi başarabilir mi? Hem ses kartının girişleri, hem de anakartın girişlerinde sorun oluştu ve tamirci ses kartının girişleri için 5+1'in buna neden olduğunu söyledi. Tamir edemeyip başından sağmak için söyledi bilemiyorum zira çok yalancı biri olduğunu öğrendim. Teknik olarak bu mümkün mü?

Bozmaz. Ben 4 yıldır 5.1 ses sistemi kullanıyorum hiçbir sorun çıkmadı ve 3 anakartta kullandım bu süre içerisinde.

Teknik olarak mümkün mü ki böyle bir şey. Sizde olmamış olabilir ama bu olmayacağı anlamına gelir mi? Şimdi yeni ses kartı alacağım onu da bozmasın, öyle olacaksa 5+1'i değiştirmek lazım.

Teknik olarak bana saçma geldi bence 100% mümkün değil diyemem ama büyük olasılıkla böyle bir şey olmaz.

Yüksek voltaj gelmediği sürece dediği imkansız.

Ya bir şekilde ses siteminin elektriği kısa devre olup AUX hattı üzerinden PC'ye girmesi gerekli. Bunun yapılması zor. PC'de o kadar koruma varken imkanı yok.

Ses sistemi üstünde zaten sigorta vardır. Eh. Biraz baştan salmış.

Kullandığım ekipmanlar da dandik değil hocam. Ses sistemi Toprak hattı olan prize bağlı S-Link Swapp akım korumalı prize bağlı, Kasada ise aynı prizde Corsair HX850i PSU mevcut. Şimdi kalkıp aşağıdaki konudaki ürünlerden birini alıp aynı sorunu yaşamak istemiyorum zira bıktım Şu an Realtek sürücüsünden ses sitemine müdahale edemiyorum. Kullandığım ses kabloları ise Philips.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…