Ses sistemi ve kulaklığı aynı anda kullanma

g.alada

Decapat
PC arka girişine ses sistemini, ön tarafa da kulakıgı taktım, ancak ikisi birden takılı oldugundan sadece kulaklıktan ses geliyor. İkisi arasında nasıl geçiş yapabilirim takıp çıkarmadan ya da ikisi aynı anda nasıl çalışır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bunu araştırıyordum. Arkadaşım yürütme cihazını değiştirerek ikisinden birini çıkarmadan sesi oraya verebiliyordu. Ama ben nasıl yapacağım bulamamıştım. Bilen birisi yazarsa çok seviniriz :)

Realtek kontrol paneli üzerinden küçük bir ayarlama ile yapılabiliyor. Realtek ses sürücüsünü kullanıyorsanız akşam eve gidince tarif edebilirim.

Sağ altta ses simgesi varya ona sağ tıkla ses karıştırıcısı olacak diye hatırlıyorum onu tıkla, orda açılan pencerenin üstünde kullandığın ses aygıtı yazıyor ona tıkla. Oradan değiştirmek istediğine tıkla. Tam olarak emin değilim aksan 11-12 civarı evde olurum yanlış ise doğrusunu yazarım. Windows 10 bu dediğim.

Win10 kullanıyorsanız:
  1. Ayarlar
  2. Ses
  3. Uygulama birimi ve cihaz tercihleri
  4. Her uygulamaya ayrı ayrı atama yapabilirsiniz/Geçiş işlemini yapabilirsiniz
Düzenleme: Eğer ön arka aynı gözüküyorsa USB ses kartı alarak halledebilirsiniz.

Hızlı değiştirmek için windows 10da sol alttaki ses simgesine sol tıkla, ses düzeyinin üstünde kullandığın ses aygıtı yazıcak onu istediğin diğer ses aygıtı ile değiştire bilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı