Çözüldü Ses Sürücüsü Kurma Sonrası Ses Seviyesi Düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma format attıktan sonra ses kartı için donanım kimliklerinden ses kartına uygun driverı indirdim fakat ses hem düşük çıkmaya başladı hem de ses net değil. Yanlış driver mı indirdim bilmiyorum. MSI'ın sitesindeki çok eski bir dürüm en son 1 sene güncellenmiş. Ses kartını kaldırınca ses yüksek geliyor ama 7.1 değil. Doğru driverı nereden bulabilirim?

Donanım Kimlikleri :
  • HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0899&SUBSYS_146211D5&REV_1000
  • HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0899&SUBSYS_146211D5
Laptop Modeli : MSI GE62VR 7RF

Çok önemli mi bilmiyorum ama sağ altta sese tıklayınca eskiden üstte "Realtek High Defination Audio" yazardı şimdi "Realtek(R) Audio" yazıyor. Ses driverını kaldırınca "High Defination Audio" yazıyor. Ses kartını kaldırınca Nahimic çalışmıyor ama. Sorunla ilgisi var mı bilmiyorum.

Bende farklı bir laptopta benzer bir sıkıntı yaşıyorum. MSI sitesindeki sürümde sorun çıkmıyorsa onu kullanman yeter diye düşünüyorum. Bazen herşeyin günceli faydalı olamayabiliyor. :)

Onu nasıl yapıyoruz?
Bu Bilgisayar'a sağ tık yap özelliklere bas. Kenarda gelişmiş sistem ayarları var ona tıkla donanım sekmesine gel aygıt yükleme ayarları seçeneği var. Onu kapat tekrar dene. Yine olmazsa wifi yada kablolu nasıl bağlanıyor isen tarifeli bağlantı olarak ayarla. W10Privacy adlı bir yazılım da var kullanması hakkında bilginiz varsa ordan kökten kapatılabiliyor. Ben bu şekilde önleyebiliyorum.

En iyi olan driver, her zaman markanın kendi sitesinde yayınlanandır. Bence Msi'ın sitesindeki driver'ı tercih edin. İçinize sinmez ise "driver booster" gibi driver güncelleyen programlar var denemek isterseniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı