Ses ve mikrofon cızırtı yapıyor

koraycet2n

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Anakartımın ses çıkışları çalışmıyordu ve USB harici ses kartı kullanıyordum. Mikrofon çok kötüydü ses de cızırtılı geliyordu. Daha sonra birinin önerisiyle harici ses kartı aldım. PCI girişine takılan format da atmama rağmen cızırtı gitmedi. Başka kulaklıkla da denedim cızırtı geliyor ve mikrofon kötü çalışıyor kulaklığı da başka PC'de test ettim sorunsuz çalışıyordu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yalan yanlış bilgi vermiyeyim ama evimde müzik stüdyom var ve topraklama hattım yokken buna benzer bir sorun yaşamıştım kayıtlarıma ve kulağıma dip cızırtı sesi geliyordu topraklamayla bu işi çözmüştüm.
Sen şey denermisin akım korumalı bir priz ile denermisin.

Merhaba zaten akım korumalı priz kullanıyorum yani tuşlu olan prizler öyleyse akım korumalı.
Yalan yanlış bilgi vermiyeyim ama evimde müzik stüdyom var ve topraklama hattım yokken buna benzer bir sorun yaşamıştım kayıtlarıma ve kulağıma dip cızırtı sesi geliyordu topraklamayla bu işi çözmüştüm.
Sen şey dener misin akım korumalı bir priz ile dener misin?

Akım korumalı değilmiş prizim ama sorun kesin ondan mı bunu çözmek için çok masraf yaptım
Artık bosuna para harcamak istemiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba zaten akım korumalı priz kullanıyorum yani tuşlu olan prizler öyleyse akım korumalı.

Akım korumalı değilmiş prizim ama sorun kesin ondan mı bunu çözmek için çok masraf yaptım
Artık bosuna para harcamak istemiyorum.
Yani hocam cızırtı dediğin şey birçok sebepten ötürü olabilir bilemiyorum benimki sadece bir tahmin

Geri
Yukarı