Sesi mikrofona verince gelen sesler

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar 2+1 ses sistemi Asus M5A97 onboard ses kartı ile kullanıyorum. Arada hiçbir cihaz yok.

Mikforonumun oynatma seviyesini %100 yapıyorum ve daha sonra hoparlör sesini yavaşça yükseltiyorum.

Amaç mikrofondaki sesi hoparlöre daha yüksek bir ses ile aktarmak. Şarkı falan söylemek :D
Ama sesi biraz yükseltince cızırtı ile karışık bir zıırt diye ses geliyor. Amacım bu sesi yok etmek.

Ben konuşmadığım zaman hiç ses çıkmasın yani hoparlörden. Mikrofon veya hoparlör sağlam.
Amfi kullanmadığım için oluyor olabilir mi bu sorun.

Zıırt diye bir ses gelmesi çok enteresan. :D Bu hepsi için mi geçerli yoksa belli bir şarkıda mı? Hoparlör çok ses çıkarıyordur ancak anakartın ses kalitesi çok ta yüksek değildir. Ses kartları bu iş için iyidir, ses ne kadar yüksek olursa olsun kalitesini bozmaz.

Amaç mikrofondaki sesi hoparlöre daha yüksek bir ses ile aktarmak. Şarkı falan söylemek :D
Ama sesi biraz yükseltince cızırtı ile karışık bir zıırt diye ses geliyor. Amacım bu sesi yok etmek.
Olası çözümler.
1 Hoparlörleri mümkün olduğunca mikrofondan uzaklaştırmak. Mümkünse yere yerleştirmek.
2 Mikrofonun alış yönünü değiştirmek. Daha önce anlattığım gibi 90' veya 180' olmalıdır. Mikrofonun alış diyagramı CARDIOID ise en ideal açı 90' dir.
3 Dar ve küçük bir mekanda kullanılıyorsa, duvar akustik hesapları yapılmalı ve gerekirse ses emici malzemelerle izole edilmelidir. Bu sebepten dolayı oluşan akroşman için en ideal kaplama malzemesi, kadifedir.

Yamyam abi hoparlörlerden oldukça uzakta. Biliyorum yaklaştırınca dıııt diye bir ses geliyor. O ses değil yani. Cızırtı gibi bir şey bu.

Mikrofonun alış yönünü nasıl değiştireceğim acaba ? Program ile yapılabiliyor mu ?
Odamı izole edemem malesef. Maddi gücüm yetmez ve zaten izin vermezler.

Bir video çekeyim mi ? Sorunu daha iyi anlatabilmek açısından. Sorun kesinleşir yani. Yoksa gerek yok mu ?

Yamyam abi hoparlörlerden oldukça uzakta. Biliyorum yaklaştırınca dıııt diye bir ses geliyor. O ses değil yani. Cızırtı gibi bir şey bu.

Mikrofonun alış yönünü nasıl değiştireceğim acaba ? Program ile yapılabiliyor mu ?
Odamı izole edemem malesef. Maddi gücüm yetmez ve zaten izin vermezler.

Bir video çekeyim mi ? Sorunu daha iyi anlatabilmek açısından. Sorun kesinleşir yani. Yoksa gerek yok mu ?
Video'da cızırtı sorununu tam olarak gösterebilirsen daha fazla yardımcı olabilirim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı