Seslendirme işi, ses kaydı ve dip ses

40Haramiler

Centipat
Makaleler
1
Dostlar merhaba,
Gelecek şekillendirmek için yardımınıza ihtiyacım var.

Dostlar kız arkadaşım freelancer yazarlık işi yapıyor, aynı zamandada seslendirme işleri yapmak istiyor, kullandığı sistemi aşağıya yazacağım, donanımsal olarak eski bir sistem, işletim sistemi olarak da Windows 10 kullanıyor, elinde Rampage X fuse marka model bir mikrofon var, mikrofonun aynısı bende de var, ses kalitesi gayet yeterli temiz, fakat benim donanımsal olarak sistemim daha yeni olduğu için onun yaşadığı sorunları yaşamıyorum.
Onun yaşadığı soruna ve sizden yardım beklediğim konuya gelecek olursam, o ses kaydı aldığında dip ses olarak sanki bir elektrik devresi cızırdama sesi gibi bir ses geliyor en arka plandan, bu konularda tecrübem var fakat size de danışmak istedim, harici ses kartı alsak bu sorunu çözebilir miyiz? Ya da bir etki verir mi?
Onun geleceği şu an buna bağlı, burada yapıcağımız bir çözüm onun belki geleceğimi şekillendirecek, o yüzden tavsiyeleriniz çok önemli benim için.
Şimdiden teşekkürler.

sorun: Ham ses kayıtlarında cızırtı ve dip ses, mikrofonun tam randumanlı çalışmaması, ham sesin üstünde çok oynama yapma gereksinimimizin olması ve her ses kaydında istediğimiz ortak ses kalitesini elde edemememiz.

extra bilgiler.
-Ses kayıdındaki dip sesler için izatope RX9 ya da audition kullanıyoruz.
-Realtek sürücülerini ya da Windows updatetin kendi sürücülerini kullanıyoruz, ikisini de denedik, hem Update'den gelen sürücülerle hem de harici olarak sitesinden indirerek de.
-Ses kaydını audition, izatope ya da Windows'un kendi ses kaydedicisinden alıyoruz.
-Dip ses temizliğinde hatrı sayılır bir şekilde temizlenme olurken cızırtı sesi kalıyor.
-Prizlerinin topraklı olduğunu düşünüyorum.
-Kasa içerisinde şaseye sebebiyet verecek ucu açık kablonun olmadığını biliyorum.
-Bazı USB portlarında sorun var, belki onların temassızlığından çıkan akım sesi ses kaydına yansıyor olabilir emin değilim.
-Ham ses kayıtlarını Premiere, izatope, audition, FL Studio gibi daha birçok programda işleme tecrübesinede sahibiz.

bilgisayarın donanımsal ve yazılımsal parçaları.
Anakart
: MSI H81M-O33(MS-7817)
işlemci: Intel Core i3 4170.
RAM: 4 GB DDR3.
ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 710.
mikrofon: Rampage X fuse.

beklediğim tavsiyeler.
-Sistemle uyumlu randuman verecek ses kartı tavsiye edebilirsiniz, bu USB, jack ya da direk anakarta portlara takılan türde olabilir.
-Kayıt için program ve dip ses için yazılım tavsiye edebilirsiniz.
-Elimizdeki bu sistemi nasıl daha fazla randumanlı kullanabilir ya da önerebiliceğiniz Upgrade'ler var mı?

Bu benim için çok önemli, onun geleceği benim için çok önemli, elimizdeki imkanlarla onun hayallerine giden yolda destek olmak istiyorum, şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB mikrofonlarda harici ses kartı oluyor mu bilmiyorum ama bu fiyat edecek bir mikrofon değil bence.

Nvidia Broadcast uygulamasının çok güzel gürültü azaltma özelliği var. Ben onu kullanıyorum. Ama kullandığım mikrofon da bahsettiğin modelden daha ucuz ama daha kaliteli cardioid modeli bir mikrofon.

Çok da memnun olduğumu söyleyebilirim. Hem malzeme hem de ses işleme kalitesi muazzam bu fiyata göre.

Bağladığınız USB portuyla da ilgili problem olabilir. Güç konusunda portlar bazen dengesiz ve parazit yapıcı olabiliyor. Bunun haricinde mikrofonun etrafındaki radyo frekansı veren cihazlar da etkiliyor diye biliyorum.

Sizin kadar bilgim elbet yok ama bildiğim kadarını paylaşmak istedim.

Yanıtın için çok teşekkürler dostum, kendi sistemimde bende NVIDIA Broadcast kullandım, fakat kız arkadaşımın sistemi eski olduğu için ekran kartı desteği yok maalesef, dediğinde haklısın bazı portlar güç konusunda dengesiz olduğu için ya da birden fazla sebepten ötürü parazit yapabiliyor, burada aslında derin bir elektrik bilgiside gerekiyor parazitin kaynağını anlayabilmek için, şu an elindeki mikrofonu kullanmak zorunda, değiştirebilme imkanımız yok, USB üzerinden bende ses kartı olduğunu sanmıyorum, araştırdığımdada göremedim, fikir alamak için sizlere sorayım dedim, amacım onun elindeki sistemle en pürüzsüz sesi alabilmek, verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…