Seslendirmenlik için 500-900 TL civarı mikrofon önerisi

Daha fazla  
Mikrofonlar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ne kadar bütçe istemem gerektiğini de bilmiyorum. 3 bin TL param var fakat öğrenciyim elimden geldiğince en ucuzunu almam lazım. 3 bin TL'nin çok zor ihtimalde 1000 TL'sini mikrofona ayırmak istiyorum. Tek yapmak istediğim şey çok profesyönel olmayan ama sırıtmayacak bir mikrofon. 500 TL'lik falan olursa çok iyi olur. YouTube için seslendirmenlik yapacağım. Anlık çok profesyönel olmayan ama kulak tırmalayamayacak ekipman arıyorum. Kulaklığın mikrofonuyla seslendirdim şu ana kadar fakat sırıtmasa da video kalitesini düşürdüğünü hissettim. Sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mikrofonlar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ne kadar bütçe istemem gerektiğini de bilmiyorum. 3 bin TL param var fakat öğrenciyim elimden geldiğince en ucuzunu almam lazım. 3 bin TL'nin çok zor ihtimalde 1000 TL'sini mikrofona ayırmak istiyorum. Tek yapmak istediğim şey çok profesyönel olmayan ama sırıtmayacak bir mikrofon. 500 TL'lik falan olursa çok iyi olur. YouTube için seslendirmenlik yapacağım. Anlık çok profesyönel olmayan ama kulak tırmalayamayacak ekipman arıyorum. Kulaklığın mikrofonuyla seslendirdim şu ana kadar fakat sırıtmasa da video kalitesini düşürdüğünü hissettim. Sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Stüdyo kayıtları için genellikle "Condenser" mikrofonlar kullanılıyor. Bahsettiğiniz fiyatlara BM800 Condenser mikrofon (Phantom Power ile birlikte) alınabilir. Bildiğim kadarıyla yorum yapan kişiler Phantom Power ile fiyatına göre iyi ses verdiklerini söylüyordu. Uzun zamandır bu konuda pek araştırma yapmadım daha iyi bilen kişilerin konuya yorum yapacağını düşünüyorum. Bahsettiğim mikrofonun fiyatı şu anda 1000tl civarı olması gerekiyor.

Stüdyo kayıtları için genellikle "Condenser" mikrofonlar kullanılıyor. Bahsettiğiniz fiyatlara BM800 Condenser mikrofon (Phantom Power ile birlikte) alınabilir. Bildiğim kadarıyla yorum yapan kişiler Phantom Power ile fiyatına göre iyi ses verdiklerini söylüyordu. Uzun zamandır bu konuda pek araştırma yapmadım daha iyi bilen kişilerin konuya yorum yapacağını düşünüyorum. Bahsettiğim mikrofonun fiyatı şu anda 1000TL civarı olması gerekiyor.

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. BM 800'e tek başına baktım 500 TL civarında bulabilirim sanırım. Ve biraz araştırmamı yaptım tam benim istediğim fiyat aralığında çok da kötü olmayan bir mikrofona benziyor. Yakın zamanda iyice araştıracağım. Aklıma yatarsa alırım fakat Phantom Power olmadan benim işimi görür mü? Çünkü o kadar derinlemesine bir seslendirmenliğe ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum.

BM800'ü araştırabilirsin.

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. BM 800'e tek başına baktım 500 TL civarında bulabilirim sanırım. Ve biraz araştırmamı yaptım tam benim istediğim fiyat aralığında çok da kötü olmayan bir mikrofona benziyor. Yakın zamanda iyice araştıracağım. Aklıma yatarsa alırım fakat Phantom Power olmadan benim işimi görür mü? Çünkü o kadar derinlemesine bir seslendirmenliğe ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum.

Phantom Power olmadan da kullanılabilir (yapılan ayarlar ve kayıt için kullanılan uygulamalar dikkat edilirse kayda değer bir ses kalitesi alınabilir). İkisi arasında ki farkı karşılaştıran birçok video var onları izleyerek daha iyi karar verebilirsiniz.

Geri
Yukarı