Sevgilimle kavga ettik sizce ne yapmalıyım?

Ferhatc

Hectopat
Yaklaşık 10 aydır sevgiliyiz. Bu 10 ay zarfında başka tartışmalarımız da oldu. Ama bu son tartışma biraz daha ciddiydi. Ben sevgilimin kıyafetine karışmak istemiyorum ama cok kıskanıyorum. Açık bir elbise giymişti. Daha önce giydiğinde bir şey demedim. Ama konuştum böyle şöyle diye durumu izah ettim. Beni anlamanı istiyorum diye. Bugün de yine aynı kıyafeti giyince tartıştık. Kimse için kendini değiştiremeyeceğini söyledi. (ben onun için hoşlanmadığı bulusmamı istemediği kişilerle arkadaşlığımı kesmiştim. Kendimi değiştirdim daha doğrusu) Sonra eve gitti ve istemiyorum artık gibisinden laflar etti. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapacak bir şey yok hocam siz bunu istemiyorsanız oda sizin için fedakarlık yapmıyorsa anlayış göstermiyorsa elden bir şey gelmez bunu zorla yaptıramazsınız. Sizden önce de böyle miydi yoksa birlikte olduktan sonra mı böyle oldu veya ne kadar açık giyiniyor bilmiyorum ama çok rahatsız oluyorsanız ve oda başkalarının bakmasını beğenmesini ve sizin rahatsız olmanızı önemsemiyorsa ayrılın veya karışmayın kıskansanız da kıskanmıyor gibi yapın tepkisine bakın ama iki taraftan biri değişmezse her türlü sonu ayrılık olur.

Yaklaşık 10 aydır sevgiliyiz. Bu 10 ay zarfında başka tartışmalarımız da oldu. Ama bu son tartışma biraz daha ciddiydi. Ben sevgilimin kıyafetine karışmak istemiyorum ama cok kıskanıyorum. Açık bir elbise giymişti. Daha önce giydiğinde bir şey demedim. Ama konuştum böyle şöyle diye durumu izah ettim. Beni anlamanı istiyorum diye. Bugün de yine aynı kıyafeti giyince tartıştık. Kimse için kendini değiştiremeyeceğini söyledi. (ben onun için hoşlanmadığı bulusmamı istemediği kişilerle arkadaşlığımı kesmiştim. Kendimi değiştirdim daha doğrusu) Sonra eve gitti ve istemiyorum artık gibisinden laflar etti. Sizce ne yapmalıyım?

Lisede aynı şeyi yaşamıştım. İyi ki ayrılmışım diyorum, isteklerime saygı duymayan bir kadına zaman ayırmayı doğru bulmuyorum. Bir erkeğin maskülenitesini yok edecek davranışlar yapan kadınların sağlıklı bir ilişki yaşamasının imkansız olduğunu düşünüyorum. Sana daha uyumlu bir insan bulmaya bak derim.

Kız haklı eğer kıskançlığına engel olamıyorsan da ayrılırsın ama bu zihniyetin sıkıntılı bunu bil. Ayrıca hava çok sıcak nasıl giyinmesini bekliyorsun ki?

Dante seni takibe aldım :) Zihniyeti neden sıkıntılı arkadaşımızın?

Eğer kız seninle sevgili olmadan önce de böyle giyiniyorsa ve sen bunu bile bile sevgili olmuşsan artık hiçbir şekilde karışma hakkına sahip değilsin. Çünkü bu durumu kabullenmiş olduğun anlamına geliyor ve kalkıp da sonradan "bunu giyme, çok açık" diyemezsin.

Neden diyemesin? Birbirlerini sahiplenmiş iki insan söz konusu ise birbirlerinden kendisini rahatsız eden durumları değiştirmelerini rica edebilirler. Yeni tanışılan dönemde içki içen bir erkek evlilik döneminde içki içmeyi, partilere gitmeyi bırakmasa nasıl olur?

Son düzenleme:
@Hielah bu arkadaşın yorumuna ek olarak da şunu belirtmek istiyorum ki sırf o istemiyor diye bazı kişilerle muhabbetini kesiyorsan da bu kıza çok bağlandığını gösterir ve iyi bir şey değil maalesef. Kız rahat bir şekilde seni elinde oynatabilir. Kız annen, baban, abin ya da ablan değil. Onun demesiyle ya da istemesiyle neden onun istemediği kişilerle muhabbetini kesersin ki?

Geri
Yukarı