Seyahat yasağı hakkında tavsiye

108550

Hectopat
Bildiğiniz gibi 1 ay önce kadar seyahat yasağı gelmişti. Yasaktan 1-2 gün önce kadar habersiz selamsız çat kapı dayım geldi ve 1 aydır bizde. Şu an bu durumdan ailecek rahatsız olmaya başladık. TV 7/24 elinde izleyemiyoruz. Koltuğa gerile gerile oturuyor ve bu rahatlık gerçekten benim sinirlerimi bozuyor. Parası yok diye sigarasını bize aldırıyor ileride geri vereceğini söylüyor. Onu bırak insan hiç mi çoluğunu çocuğunu merak edip günde bir defa çocuğunu ailesini aramaz. Bana biraz sanki durumları bildiğinden keyfi olarak kalmaya geldiğini düşünmeye başladım. Sırf akraba diye çok rahat olunması gerektiğine inanan biri değilim. Biri bana evindeymiş gibi hisset dese dahi asla rahat olamam. Ayıp olmasın diye bir şey de diyemiyoruz. Otobüsle seyahat belgesini de alamıyoruz bir türlü. Evine göndermenin bir yolu var mıdır? Birini ayarlasak dayımla ikisine seyahat izin belgesi aldırsak ve göndersek olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cidden çok çok zor bir durum ama birden kesip atmazsanız cidden daha beter sinir olursunuz katlanayım derken. Bence usulünce izah edin açık açık. Zaten kendisi de anlayacaktır . Yol izni olayını da nasıl çözebileceğiniz hakkında ne yazık ki fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı