SFC /scannow bozuk dosyaları düzeltemiyor

WizzerNigga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SFC /SCANNOW ile sistem dosyalarını düzeltmek istedim çünkü PC açılışta arada siyah ekranda kalıyor. Yalnız böyle bir hata verdi, çözümü var mı?

sfc scannow.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar SFC /SCANNOW ile sistem dosyalarını düzeltmek istedim çünkü PC açılışta arada siyah ekranda kalıyor. Yalnız böyle bir hata verdi, çözümü var mı?

Eki Görüntüle 336818
Komut sistemini yönetici olarak aç ve DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth bunu gir tarattır. Sonra DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth bunu gir tarattır. Bu arada Windows 8'in hangi sürümü kullanıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Komut sistemini yönetici olarak aç ve DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth bunu gir tarattır. Sonra DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth bunu gir tarattır. Bu arada Windows 8'in hangi sürümü kullanıyorsun?

Windows 8.1 kullanıyorum. Benim şöyle bir sıkıntım var durduk yere masaüstünde veya tarayıcıda gezinirken görüntü komple gidiyor arkada çalan ses varsa oda takılıyor reset atmadan düzelmiyor. BurnInTest programı ile donanım testi yaptım hata vermedi sürücülerimin hepside güncel sıfırdan format attığım halde de düzelmedi. Neden böyle oluyor anlamıyorum.

Windows 8.1 kullanıyorum. Benim şöyle bir sıkıntım var durduk yere masaüstünde veya tarayıcıda gezinirken görüntü komple gidiyor arkada çalan ses varsa oda takılıyor reset atmadan düzelmiyor. BurnInTest programı ile donanım testi yaptım hata vermedi sürücülerimin hepside güncel sıfırdan format attığım halde de düzelmedi. Neden böyle oluyor anlamıyorum.
Dediğim kodları girdin mi? Sürümün Home SL yoksa Pro'mu?

Pro versiyonunu kullanıyorum, şimdi deneyeceğim dediklerinizi.
HDD de bad sectör olmasın. HD Tune pro indirin Quick scan tikini işaretlemeden taratın.

Yaptım onu ama hata vermedi.
Dediğiniz kodları kullandım böyle yazdı.
sfc /scannow komutunuda uyguladım böyle yazıyor.

Dosya Ekleri

• dfsdf.jpg
    dfsdf.jpg
    151,6 KB · Görüntüleme: 98
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
Komutu ile onarım deneyin. Bunu 1 kez yapmanız bir işinize yaramaz. Bu komutu uygulayıp yeniden başlatın sistemi. 2-3 kez bu döngüyü gerçekleştirin. 2. veya 3. seferden sonra sfc /scannow çalışacaktır.

Çalışmazsa C:\Windows\Logs klasöründeki "dism.log" ve CBS klasöründeki "CBS.log" dosyasını silip tekrar sfc /scannow komutu girin. findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt" komutu girip masaüstüne gelen ".txt" dosyasını paylaşın. Sorun onarılabilir tarzdaysa size yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı