Çözüldü SFC /scannow hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anıll

Kilopat
Yönetici olarak CMD açıp sfc /scannow komutunu yazdığımda %23'de iken aşağıdaki hatayı veriyor. Güvenli mod üzerinden ve normal olarak denedim.
Windows resource protection could not perform the requested operation.

Çözüm
Tamamdır umarım işe yarar.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yaz sonra y/n kısmına y yazıp enter bas ve yeniden başlat. O bittikten sonra yeniden dene. Olmazsa ekran kartı driverlarını DDU ile silip güncellemeyi deneyebilirsin işe yarıyormuş sanırım okuduğuma göre.
Çok önyüklemeli yapılandırmalarda Windows onarım diskine yönelik SFC /scannow talimatları | Dell Turkey buraya bakın bir de ama sfc /scannow/offbootdir=d: /offwindir=d:\windows şu komutu girerken D yerine işletim sisteminiz hangisindeyse o harfi girin.
Tamamdır umarım işe yarar.
Cmd`yi yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yaz sonra Y/N kısmına y yazıp enter bas ve yeniden başlat. O bittikten sonra yeniden dene. Olmazsa ekran kartı driverlarını DDU ile silip güncellemeyi deneyebilirsin işe yarıyormuş sanırım okuduğuma göre.
chkdsk /f /r komutunu uyguladım ve başlangıç onarma ile disk hatalarını tarattım. Şimdi sorun çözüldüğünü fark ettim. :) :)

Yeni konular

Geri
Yukarı