SGK borcu neden olabilir?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, ben 21 yaşındayım okulum 2021'de bitti ve sigorta olarak rahmetli pederin sigortasından faydalanıyordum. Okul bitince sanırsam o hemen bitivermiş.
Kontrol edince de borç çıktığı görünüyor. Bu neden olabilir? Ben kaç yıldır hastaneye gitmiyorum, Allah'a şükür ilaç vesaire hiçbir şey de almadım. Şu an çalışmıyorum da. Herhangi bir gelirim yok.
Böyle bir sorunla karşılaşan var mı, ne yapmam gerekir, silinir mi?

Dosya Ekleri

• ss1.png
    ss1.png
    138,7 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Ünv. Bittikten sonra 2 yıl devlet sigortanı karşılar buradaki olay enterasan geldi en iyi bilgiyi yerinde alırsın.

Gelir testi yaptırdınız mı yakın zamanda ?
Hayır.
Ünv. Bittikten sonra 2 yıl devlet sigortanı karşılar buradaki olay enterasan geldi en iyi bilgiyi yerinde alırsın.

Üni. değil lise bitti 20 yaşındayken, Sanırım kanun değişmiş normalde okuyup okumamana bakmadan devlet 25 yaşına kadar sigortadan faydalanıyormuşsun.
Kanun değişince 20'i doldurunca atıyormuş sigortadan, hadi attı da borç nereden çıktı hastaneye gitmemişim etmemişim 1 yılda 2000TL ceza mı olur gelirim yok bir şeyim yok.

Merhabalar, ben 21 yaşındayım okulum 2021'de bitti ve sigorta olarak rahmetli pederin sigortasından faydalanıyordum. Okul bitince sanırsam o hemen bitivermiş.
Kontrol edince de borç çıktığı görünüyor. Bu neden olabilir? Ben kaç yıldır hastaneye gitmiyorum, Allah'a şükür ilaç vesaire hiçbir şey de almadım. Şu an çalışmıyorum da. Herhangi bir gelirim yok.
Böyle bir sorunla karşılaşan var mı, ne yapmam gerekir, silinir mi?

Belli bir yaştan sonra pederden düşüyorsun sanırım. İkametgahın aynı evde gözüktüyse otomatik sanada borç gösteriliyor hanedeki kişi bazında. Devlet aynı adreste hem pederi hem seni görünce yüksek gelirden dolayı sana da kitliyor. Borcu sen ödemezsen pederden al öde mantığıyla sana da takıyor anlayacağın borcu. Sen şimdi bunu ödemez isen yarın bir gün sigortalı bir işe başladığında hep karşına çıkacak. Misal sağlıktan yararlanamazsın bu borç dururken. Detayları istersen en yakın SGK'ya uğrayıp öğrenebilirsin. Bence çok fazla borç katlanmadan öde gitsin. Sonuçta devlet borcu hep karşına çıkar benden söylemesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı