Çözüm Shadow of Mordor - Error: unable to initialize the renderer to a valid video mode

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darklord084

Hectopat
Merhaba,

Birkaç forumada baktım, ancak konunun tam olarak nereye açılması gerektiğini bilemediğim için Win 8.1. forumuna açıyorum. Yanlışlık olmuşsa şimdiden özür dilerim.

Shadow of Mordors yükledim ve "Unable to initialize the renderer to a valid video mode" hatasını aldım.
Arattığım zaman benim gibi bu sorunu yaşayan birçok kullanıcı olduğunu gördüm.

Sorunun DirectX'ten kaynaklandığını söyleyen birkaç site buldum. Bende bunun üstüne DX sürümümü yükseltebilir miyim sorusuna yanıt aradım. Ancak "dxdiag" komutuyla baktığımda zaten DirectX 11 yüklü olduğunu görüyorum. AIDA64 ile baktığımda DX 10 versiyonu görüyorum.

DXDIAG ekranı

TW9 SW9.jpg

AIDA64 - DIRECTX EKRANI

GT 420M.jpg

AIDA64 - EKRAN KARTI DETAYLARI

GT 420M AIDA.jpg

DirectX 10 u DirectX 11 e yükseltme işlemi nasıl yapılır?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız DirectX 10 destekliyor. Yani yeni bir ekran kartı veya yeni bir cihaz almaktan başka şansınız yok. Yazılımla falan güncellenmiyor.

Yani o diğer sitelerde anlatılan "yok yazılımla şöyle yükselttim, böyle uçurdum diye anlatılan programlar yalan" mı diyorsunuz. Halbuki ne hayallerim vardı :D
Her şey benim PC'yi atmam için beni zorluyor. Lanet olsun :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani o diğer sitelerde anlatılan "yok yazılımla şöyle yükselttim, böyle uçurdum diye anlatılan programlar yalan" mı diyorsunuz. Halbuki ne hayallerim vardı :D
Her şey benim PC'yi atmam için beni zorluyor. Lanet olsun :D

Hepsi yalan dolan. Zaten Casper almakla kazıklanmışsınız. Kaldı ki GT 240M ile Shadow of Mordor oynamanız imkansız gibi bir şey. Bir sonraki dizüstü bilgisayarınızda en az GTX 850M olsun.

Bilgisayarında DirectX 11 desteği olduğu halde bu hatayı alan varsa:
  • En son NVIDIA/AMD sürücüsünü kuracak
  • Windows 8.1 64 Bit kullanacak
Shadow of Mordor DirectX 11'i şart koşar ve DX 11 en iyi Windows 8.1 ile performans verir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı