Shifting nedir?

Akşın06

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu sosyal medyada yeni gördüm denemez bayağıdır görüyorum ama hala anlamış değilim. Bu shifting yapmak nedir? Ne için yapıyorlar ki? Daha dogru durust anlatanı bulamadım :/

Kısaca shifting, kendi kendini hipnotize etme ve meditasyon yoluyla astral seyahat benzeri bir deneyim oluşturarak, zihinsel olarak başka evrenlere geçiş yapmayı ve mevcut gerçeklikten kopmayı sağlayan bir uygulamadır. Bence boş bir aktivite.

Kısaca shifting, kendi kendini hipnotize etme ve meditasyon yoluyla astral seyahat benzeri bir deneyim oluşturarak, zihinsel olarak başka evrenlere geçiş yapmayı ve mevcut gerçeklikten kopmayı sağlayan bir uygulamadır. Bence boş bir aktivite.
Bu açıklamayı google da araştırırken görmüştüm ama tam anlam verememiştim.Nasıl yapılır artıları ve eksileri neler ve en önemlisi insanlar neden kafayı buna takmış?Bana bu lazım

Bu açıklamayı Google da araştırırken görmüştüm ama tam anlam verememiştim. Nasıl yapılır artıları ve eksileri neler ve en önemlisi insanlar neden kafayı buna takmış? Bana bu lazım.

İnsanlar sevdiği kurgusal evrenlere sözde gitmek için çeşitli eylemler yapıyor peki bu gerçek mi diye sorarsan hayır yani +sı yok -si ise boşuna zamanını öldüreceksin.

Bu olayı duymuştum Osmanlı zamanında lağımcılar astral seyahat yöntemi kullanılıyordu diye bir söylenti var ama ne kadar inandırıcı bilemiyorum

Ola bilir bende öyle düşünüyorum
Kanıtlanmış bir şey değil. Belki sırf izlenme olsun diye yapılan bir içeriktir.

"İşkemben sıkma nedir, nasıl yapılır?" isimli bir çalışma gibi geldi bana. Boş işlerlerle uğraşmayın.
Tamamdır abi teşekkürler zaten pek meraklısı değildim ama çok geldiği için sorayim dedim

Aha benim konum. Şimdi değerli muhteremler shifting hakkında 2 farklı görüş var. 1.si paralel evren seyahati, 2.si ise yalnızca zihnin içinde oluşturulan bir gerçeklik olduğudur. Son söylediğim tamamen psikolojik, halüsinasyon benzeri bir olaydır ama bunu shifting olarak kabul etmek doğru olmaz çünkü zaten psikoloji de halüsinasyon, parapsikoloji literatüründe ise trans tabiri var. Yeni bir şeymiş gibi aynı olaya farklı bir isim vermekten farksız bir durum yani.

İlk söylediğim paralel evren seyahati ise shiftingin ne için yapıldığının bir tanımıdır. Paralel evrenler zaten bir teori, gerçekliği tartışılan bir olgu. Gerçek olmamasına rağmen haydi shifting yapıp paralel evrenler arasında dolaşalım demek körü körüne inanmak olur. Ancak diğer açıdan bakarsak yalnızca shifting değil dinlerin kendisi ve tanrı başta olmak üzere birçok şey gerçekliği bilinmediği halde inanılmaya devam eden konular. Bu açıdan düşünürsek shifting olgusuna inanan kişilere akıl hastası demek günün sonunda din ve tanrıya inanan milyarca insana da aynısını demekle eş değerdir. Bu ne kadar mantıklı? Adı üstünde bunlar inanç, bilimin konusu değiller. Dolayısıyla inançlara gerçek veya gerçek değil demek tutarsızlıktır.

Shifting terimi bir yana, shifting yaptığını iddia eden kişilere yönelik bir tartışma gerçekleştirilebilir. Binlerce insan binlerce şey yaptığını söylerken yalnızca bu olaya takılmak objektif bir bakış açısı değil. Benim düşünme şeklim ve değerlerime göre de gerçekliği tartışılan bir durum olmasına rağmen shifting nedir ve shifting nasıl yapılır üzerine detaylı bir yazı yazmıştım. Niyetim gerçek olup olmadığını tartışmaktan ziyade bu şekilde sorulan soruları objektif bir şekilde yanıtlamaktı. Takdir yüce Türk halkının. Zırvalık tespiti yapması için topu Celal Şengör hocama atıyorum :)

Geri
Yukarı