Siber güvenlik için ders tavsiyesi

karambyte

Kilopat
Merhabalar, siber güvenlik alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Üniversite öğrencisiyim, orta düzeyde Python ve C biliyorum ve Udemy'den almış olduğum Kali ile ilgili derslerim var, konu hakkında bilgili olan bana yol gösterebilecek ve Udemy veya çeşitli platformlardan bana ders önerebilecek var mı?

Siber Güvenlik kendi içinde oldukça geniş alan. Etik hackerlık, Web Güvenliği, Server Güvenliği vb. bir sürü dala ayrılabiliyor. Etik hackerlık, Pentesting vs. öğrenmek istiyorum dersen de o da kendi içinde yine web, database, system gibi alanlara ayrılıyor. Okulunda bu tarz konular için klüp varsa katılmanı tavsiye ederim. Bunun haricinde direk olarak siber güvenliğe atlamadan önce temel bilgileri(TCP/IP, SQL, Sistem Mimarisi vs.) edinmende fayda olacağını düşünüyorum. Şİmdilik ilk iş olarak netten "OWASP TOP10" diye aratıp en popüler saldırılar hakkında(XSS,SQL Injection vs.) bilgi edinmeye başlayabilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı