Sıcaklık değerleri nasıl?

Sternenlicht

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8x2 Crucial Ballistix 3000 mhz 1.35V
Ekran kartı
RX 580 8gb 256 bit
Anakart
MSI B450 PRO M2 V2
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba. Sıcaklık değerlerimin normal olup olmadığını merak ediyorum. Sadece 1 oyun oynuyorum. Ekran kartımın sıcaklığı 60 derece oluyor en fazla işlemci ise 70'e kadar çıkıyor. Bu değerler normal mi işlemci ve ekran kartı markama göre? Yoksa fazla mı?

Oynadığın oyunu da bilmemiz lazım hocam. X markası A oyununda 70 dereceden yukarısını görmezken, aynı sistem özelliklerine sahip Z markası A oyununda 85 dereceyi görebiliyor.

Değerler normal gözüküyor. Oynadığınız oyun nedir?
Lol oynuyorum.

Aslında fps düşüklüğü ve drop sorunları yaşıyorum. Yukarıda belirttim lol oynuyorum. Sıcaklıkla bir alakası olabilir mi diye merak ettim.

Oynadığın oyunu da bilmemiz lazım hocam. X markası A oyununda 70 dereceden yukarısını görmezken, aynı sistem özelliklerine sahip Z markası A oyununda 85 dereceyi görebiliyor.
Lol oynuyorum.

Normal bir sorun yok sadece arada sırada çok fazla yetenek kullanıldığında FPS değerlerinde düşüş görebilirsin ancak durup dururken drop yemeye başlıyorsan normal değildir farklı yöntemlerle performansını arttırman gerekebilir.
Durup dururken drop yiyiyorum maalesef ve bu durumdan rahatsızım. Nasıl arttırabilirim performansı yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı