Sicile kavgadan kınama işlerse ne olur?

Asıl siz hangi kafadasınız? Ortaokulda edilen sıradan bir kavgadan dolayı hiçbir işe alınmama gibi bir şey sizce olabilir mi? Diyelim olsun, sicilden silindikten sonra neye göre olacak o iş?

Şimdi iki eşit çalışan diyelim. Sen patronsun, birini işe alman gerekiyor. Birinin sicili kusursuz bir şey yok, diğeri kavga etmiş veya sigara vb. içmiş işte her neyse. Hangisini alırsın? Son sorduğun soruyu anlayamadım.

Merak etme hiçbir şey olmaz. Yıl sonuna kadar aynı suçtan birkaç kere disiplin yersen işte o zaman sorun olabilir. O yuzden yıl sonu siliyorlar sicilinede işlenmiyor kavgadır küfürdür. Tabii kesicilerle adam yaralamadığını varsayarsak.

Şimdi iki eşit çalışan diyelim. Sen patronsun, birini işe alman gerekiyor. Birinin sicili kusursuz bir şey yok, diğeri kavga etmiş veya sigara vb. içmiş işte her neyse. Hangisini alırsın? Son sorduğun soruyu anlayamadım.
Sicilden siliniyor diyorum, gözükmüyor yani sicilde. Ayrıca patron ortaokulda kavga etmiş diye bir şeye bakmaz. Okulda kavga etmeyen mi var?

Uzatmadan, 8. sınıfım, okulda bir çocuk bana daldı durduk yere (cidden durduk yere). Ceza almayayım diye vurmadım. Hocalara söyledim bir şey olmadı. Ben de gittim ertesi gün bir şey yapmıyorlar diye çok pis dövdüm. İkimizin de gözü falan şiş. Sonra kınama cezası aldık ikimizde. Sicilimize işlenecekmiş. Küfürden ve kavgadan dolayı. Bu sicile işlenmesinin ne gibi sıkıntısı olur?

2. bir olaya bulaşmazsan bir şey olmaz.

Sicilden siliniyor diyorum, gözükmüyor yani sicilde. Ayrıca patron ortaokulda kavga etmiş diye bir şeye bakmaz. Okulda kavga etmeyen mi var?

Ben sicilin silinip silinmemesiyle ilgili bir şey demedim. Polis olamaz, ve iş olarak 2. plana atılır dedim. Ve bilmiyorum Çorbacı Hüseyin'den mi bahsediyorsun sicile bakmaz dediğin anlamadım, nasıl siciline bakmıyorlar? İki kişi başvurduysa daha temizi alınır. Yani ikinci plana atılırsın. Anlamak zor olmamalı neyi uzatıyorsun. Ayrıca koyun psikolojisi de güzel bir şey birileri bir şey yaptı mı adam mesajı dahi okumasa bile aynı şeyi yapıyor(senden bahsetmiyorum).

Ben sicilin silinip silinmemesiyle ilgili bir şey demedim. Polis olamaz, ve iş olarak 2. plana atılır dedim. Ve bilmiyorum Çorbacı Hüseyin'den mi bahsediyorsun sicile bakmaz dediğin anlamadım, nasıl siciline bakmıyorlar? İki kişi başvurduysa daha temizi alınır. Yani ikinci plana atılırsın. Anlamak zor olmamalı neyi uzatıyorsun. Ayrıca koyun psikolojisi de güzel bir şey birileri bir şey yaptı mı adam mesajı dahi okumasa bile aynı şeyi yapıyor(senden bahsetmiyorum).
Yahu sicilde kalmıyor bile. Ondan bahsediyorum. Ayrıca ortaokulda kavga ettin diye polis olamıyor musun? Bunu neye göre söylüyorsunuz? Bir kaynak var mı acaba? Olayda herhangi bir kesici alet, yaralanma vs. olmadığını varsayarak söylüyorum.

Kınamadan hiçbir şey olmaz. Disiplin cezası bile çok etkili olmaz ya, sen edinme yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı