Sıfır araca inek saldırması sonucu ne yapılmalı?

yunusemregurkan

Centipat
Yer
Samsun-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 10100F-RX 5600XT-H510M H-16GB RAM-M.2 500GB SSD-600W 80P-NZXT H510i
Öncelikle selamünaleyküm. Arabayı normal park yerine park ettik ve kafeye oturduk. Biz içerideyken birisi arabanın yanına ineğini sağlam olmayan bir ahşap direğe bağlamış. Biz içerideyken inek arabayı bir güzel çizip mahvetmiş. İneğin ipini resmen uzun bırakıp salmışlar ve o da arabaya boynuzlarıyla darbe uygulamış. Bu bahsettiğim olay öyle dağın tepesinde ıssız bir yerde gerçekleşmedi. Bildiğiniz şehrin ortası burası. Sonrasında kafenin görüntü kayıtlarından inceledik fakat arabanın olduğu kısmı çeken kamera yoktu. Biz de ineğin sahibini aradık ve sonunda bulduk. Orta yaşlı bir kadındı kendisi ve belli ki inek, kuzu vs. hayvan bakıyor işi bu. Durumunun olmadığını söyledi ve biz de çok fazla uzatıp baskı yapmak istemedik. Fotoğraflara hasarı ekledim. Polis çağırsaydın vs. demeyin çünkü sıfır km arabaya kayıt açtırmak istemedim. Ayrıca polis bu tarz şeylerle uğraşmıyor. Polis gelse de kadınla konuşacaktı böyle böyle diye. Kadının da durumu olmadığı için yine bir sonuç çıkmayacaktı. Dolayısıyla biz de polis çağırmadık. Kadın bu hasarı ineğin yaptığının farkında ve inkar etmiyor ki zaten belli. Bizi uyardılar arabanıza inek vuruyor diye, biz öyle dışarı çıkıp baktık zaten. Yani ineğin yaptığı kesin arkadaşlar, o yüzden o yapmamış olabilir falan demenin anlamı yok. Arkadaşlar size göre bu çok ciddi bir şey olmayabilir fakat para kolay kazanılmıyor biliyorsunuz. Tırnaklarımızla kazıyarak bir şey sahibi olmaya çalışıyoruz, özellikle arabaların anlamsız değerli olduğu bir ülkede. Size sorum, sizce bu durumda yapılması gereken en iyi şey nedir? Benim kafam çok karıştı, tavsiyelerinizi aktarabilirseniz sevinirim. Bu arada fotoğraflara hepsini eklemedim. Bu tarz boya kalkıkları vs. oldukça fazla. Arabanın başka yerlerinde de mevcut.

Dosya Ekleri

• 20230503_193351.jpg
    20230503_193351.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 127
  • 20230503_193340.jpg
    20230503_193340.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 137
  • 20230503_193324.jpg
    20230503_193324.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 125
  • 20230503_193316.jpg
    20230503_193316.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 122
  • 20230503_193252.jpg
    20230503_193252.jpg
    21,5 KB · Görüntüleme: 115
  • 20230503_193303.jpg
    20230503_193303.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Bence yapmanız gereken ilk şey sigorta-kasko şirketinizi arayıp bilgi almak olmalı. Bana kalırsa bazı bölgelerdeki uzunca duran lekelenmeler pasta cila ile sorunsuz bir şekilde geçecektir. Sonrasında da gerekli yerlere rötuş boyası uygulatabilirsiniz. (gerçekten rötuş yapılmalı ama yani zımpara-astar-boya işlerine girmeden direkt olarak sağlam bir rötuş kalemi çalışmasından bahsediyorum)

Geçmiş olsun çok kafaya takılacak bir durum değil. Aracı sıfır aldığınız ve daha çiziksiz olduğu için biraz fazla kafaya takmışsınız sanırım ama bu çiziklerin %99'u sokakta gördüğünüz herhangi bir arabada da vardır. İnek çizmese bir kamyondan taş seker, birisi aracın yanından geçerken ceketinin fermuar kısmını sürter sonuç yine aynı olur yani. Araba hiç çizilmesin dememiz için şahsi otoparktan hiç çıkarmamak, hiç kullanmamak lazım.

Geçmiş olsun çok kafaya takılacak bir durum değil. Aracı sıfır aldığınız ve daha çiziksiz olduğu için biraz fazla kafaya takmışsınız sanırım ama bu çiziklerin %99'u sokakta gördüğünüz herhangi bir arabada da vardır. İnek çizmese bir kamyondan taş seker, birisi aracın yanından geçerken ceketinin fermuar kısmını sürter sonuç yine aynı olur yani. Araba hiç çizilmesin dememiz için şahsi otoparktan hiç çıkarmamak, hiç kullanmamak lazım.
Evet dediğim gibi araç daha fabrikadan yeni çıktığı şekilde duruyordu. O yüzden bu kadar taktım kafama. Yoksa ben de bu tarz ufak şeyleti büyütmezdim. Teşekkür ederim.

Ufak rötüşlerle giderilecek şeyler çok dert etmeyin. Boyanız da beyaz renk olduğu için rahatlıkla giderilir bu çizikler.
Sahipli bir hayvan zarar verdiği için karşı tarafa onarım işlemlerini rücu edebilirsiniz ama bunun gibi bir şey için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.

Eğer kaskonuz varsa ve içerisinde mini onarım bulunuyorsa anlaşmalı olduğu mini onarım servisine götürüp çizikleri düzeltebilirsiniz.

Geri
Yukarı