Sıfır Cort X2 alınır mı?

Kozmos gibi markaların 3000TL bandına merdiven dayadığını düşünürsek "Sıfır" bir Cort X2'ye 3100TL vermek bence mantıklı bir hareket.

Aynı gitara sahibim ve başlangıç için öneririm.

Kozmos gibi markaların 3000TL bandına merdiven dayadığını düşünürsek "sıfır" bir cort X2'ye 3100TL vermek bence mantıklı bir hareket.

Aynı gitara sahibim ve başlangıç için öneririm.

Hocam gitar ilanda sıfır gibi duruyor mu? Gitarın satıldığı yere gittiğimde depo gibi bir yerdeydi ve gövdesi jelatinle sap kısmı da kartonla kaplanmış haldeydi elime aldığımda herhangi bir sıkıntısı yok gibiydi sıfır olup olmadığını nasıl anlarım?

Fretlerinde aşınma var mı ?

Boyasında lokal yerlerde ezik aşınma renk değişikliği çizik var mı ?

Manyetiklerinde kulaklarında vs metal aksamında paslanma var mı ?

Gitar temizse sıfır takıntısı yapmayın. Enstruman düzgün kullanıldığı vakit yıllarca çalınır zaten ensturmanların en çok hasar gördüğü yıprandığı ortam sahnedir. Kırığı çarığı çürüğü yoksa alın bence başlangıç için iyi bir gitar.

* İlanın fotoğraflarına bakmadan yazmıştım şimdi baktım temiz görünüyor. Fotoğraflarda görünmeyen bir kusuru yoksa alınır.

Fretlerinde aşınma var mı?

Boyasında lokal yerlerde ezik aşınma renk değişikliği çizik var mı?

Manyetiklerinde kulaklarında vs metal aksamında paslanma var mı?

Gitar temizse sıfır takıntısı yapmayın. Enstruman düzgün kullanıldığı vakit yıllarca çalınır zaten ensturmanların en çok hasar gördüğü yıprandığı ortam sahnedir? Kırığı çarığı çürüğü yoksa alın bence başlangıç için iyi bir gitar.

* İlanın fotoğraflarına bakmadan yazmıştım şimdi baktım temiz görünüyor. Fotoğraflarda görünmeyen bir kusuru yoksa alınır.

Teşekkür ederim hocam söylediğiniz şeylere alırken de tekrar bakacağım.

Cort X-1 hakkındaki düşünceleriniz nedir hocam? Cort X-1 alınır mı sizce?
Fiyatına bağlı. X1 ve X2 temelinde aynı gitarlar sadece ağaç farkı var diye biliyorum.
Eğer oda "Sıfır" ise 3000TL gibi bir fiyata almak mantıklı fakat 2. el ise linkleyin bir değerlendirelim.

Hocam gitar ilanda sıfır gibi duruyor mu? Gitarın satıldığı yere gittiğimde depo gibi bir yerdeydi ve gövdesi jelatinle sap kısmı da kartonla kaplanmış haldeydi elime aldığımda herhangi bir sıkıntısı yok gibiydi sıfır olup olmadığını nasıl anlarım?
Arkadaşın yazdığı gibi Fretlere bakın boyasında aşınma, çizik, darbe vs. var mı kontrol edin. En son manyetik ve switch/pontans düğmelerini kontrol edin yalama olmuş mu diye. Son olarak sapını kontrol edin eğrilme var mı diye. Fotoğraflarda bir sorun sıkıntı göremedim fakat bazen eski fotoğraf vs. koyabiliyorlar kanlı canlı kontrol etmek daha sağlıklıdır. Teller paslıysa takılmayın teller durdukça paslanabilir..

Ben de zamanında gitara başlamak için Cort X2 aldım ikinci el. Daha sonra gitar bakımı için luthier'e verdiğimde sap ve gövdenin birleştiği yerde kasıtlı olarak boşluk bırakıldığını gördük. Sebebi ise sapın şeklinin fabrika çıkışlı olarak bozuk olmasıydı. Allahtan aldığım kişi tandık da geri iade aldı gitarı. Gittim sıfır Ibanez grg121Dx aldım.

Demek istediğim şu ki, Cort iyi bir marka değil. Giriş seviye gitarlarından hayır beklenmez.

Fiyatına bağlı. X1 ve X2 temelinde aynı gitarlar sadece ağaç farkı var diye biliyorum.
Eğer oda "sıfır" ise 3000TL gibi bir fiyata almak mantıklı fakat 2. el ise linkleyin bir değerlendirelim.

Arkadaşın yazdığı gibi fretlere bakın boyasında aşınma, çizik, darbe vs. var mı kontrol edin. En son manyetik ve switch/pontans düğmelerini kontrol edin yalama olmuş mu diye. Son olarak sapını kontrol edin eğrilme var mı diye. Fotoğraflarda bir sorun sıkıntı göremedim fakat bazen eski fotoğraf vs. koyabiliyorlar kanlı canlı kontrol etmek daha sağlıklıdır. Teller paslıysa takılmayın teller durdukça paslanabilir.

Bakacağım hocam eğer teller paslı ise tel değişim masrafını ana fiyattan düşürüp almamda bir sakınca var mıdır? Aldıktan sonra da tellerini değiştirsem sıkıntı yaratır mı?

Bakacağım hocam eğer teller paslı ise tel değişim masrafını ana fiyattan düşürüp almamda bir sakınca var mıdır? Aldıktan sonra da tellerini değiştirsem sıkıntı yaratır mı?
Aldıktan sonra tel değişimi yapmanız daha doğru olur çünkü üzerindeki teller kaç aylık bilmiyoruz. Yapabildiğiniz kadar indirim yaptırın ortalama 10 Dolardan falan satılıyor elektro gitar telleri ona göre fiyattan düşürebilirseniz güzel olur.

Geri
Yukarı