Sıfır motor alırken sigorta yapılmadan noter ruhsat verir mi?

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Sigorta motor alındıktan ruhsat çıkarıldıktan sonra yapılabilir diye biliyordum ama birkaç yerde sigorta yoksa noterin ruhsat vermeyeceğini duydum hangisi doğru?

Sigorta yapmak için 2 hafta süre veriyorlar. Ben geçenlerde 2. el aldım hala sigorta yapmadım ama annemin üstüne geçirdik motoru.

İlk 15 gün süren var yani polis çevirse de ceza yazamaz. 15 gün içerisinde yaptırman gerekir. Motoru ve ruhsatı üzerine alırsın ondan sonra sigortanı yaptırırsın.
Hocam bazı yerlerde sigorta yaptırılmadan ruhsat verilmiyor diye duydum

Sigorta yapmak için 2 hafta süre veriyorlar. Ben geçenlerde 2. el aldım hala sigorta yapmadım ama annemin üstüne geçirdik motoru.
Hocam sizin konunuza yazmıştım sizin de ehliyetiniz yoktu galiba ehliyet olmadan trafik sigortası yaptırılabiliyor mu biliyor musunuz

İkinci elde, satışlarda önceki adamın sigortası 15 gün devam eder derler, ama kaza yaparsan para ödemez. Sıfır araçlarda öncesinde sigorta olmadığından trafiğe çıkamaz mağaza sigorta yapılmadan aracı teslim edemez Yasak.

İkinci elde, satışlarda önceki adamın sigortası 15 gün devam eder derler, ama kaza yaparsan para ödemez. Sıfır araçlarda öncesinde sigorta olmadığından trafiğe çıkamaz mağaza sigorta yapılmadan aracı teslim edemez Yasak.
Tamda dediğiniz gibi sanırım ben başlıktaki sıfır yazısını okumadım. Bilgilendirme için teşekkürler

Hocam bazı yerlerde sigorta yaptırılmadan ruhsat verilmiyor diye duydum

Hocam sizin konunuza yazmıştım sizin de ehliyetiniz yoktu galiba ehliyet olmadan trafik sigortası yaptırılabiliyor mu biliyor musunuz
Motorumun motoru bitik olduğu için iade edeceğim, bu yüzden maalesef deneyimleyemedim fakat yaptırırsın sıkıntı olmaz. 18 yaşından büyük değilsen belki o sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı