Sıfır PSU’dan ses geliyor

fthsmnc

Hectopat
Daha fazla  
Yeni Vatan’dan topladığım bilgisayarımın PSU bölgesinde cızırtı geliyor. Daha çok oyunlara girdiğim zaman yapıyor. Bende vidalarını tam sıktım baktım geçti gibi sonra oyunda yine başladı. Bende gevşettim vidalarını şu an böyle bastırınca cızırtı yapıyor çekince de yapıyordu. Bende çözümü kağıt sıkıştırarak yaptım şu an ses yapmıyor. Normal çalışma ve fan sesi geliyor.

1) Fan sürttüğü için mi o ses oluyordu?
2) 1 haftalık daha vatan götürüp değiştirsem ne kadar oyalarlar beni?
3) PC’ye zarar gelir mi?

Zararsız bir vızıldama olabileceği gibi bayat, ölü kondansatör gibi ciddi bir durumda olabilir. Marka-model bilgisi yazarsanız seriye özel kronik bir durum söz konusu olup olmadığıyla ilgili bilen birileri cevap yazabilir.

En önemli husus vidaları sıkarken garanti etiketini zedelememiş olmanız!

Bir de henüz bir haftalık sıfır bir ürünse bence her halükarda değişim işleminizi başlatın. Lakin seri hatası olup olmadığını bir araştırmanız değişim içinde yararlı olacaktır. Farkı ödeyip başka bir marka-modele yönelmeyi talep edebilirsiniz.

Arkadaşım bende aynı senin gibi bu konuda müzdaribim Bende iki ay önce aldım yeni bilgisayar 5000 tl civarına Rampage 700 Watt 80 P psu aynı senin dediğin gibi oyunlarda Gta F1 Pes Fifa gibi oyunlarda cızırtı yapıyor gittim belgeli şekilde değiştirdi gözümün önünde yeni adlığım da aynı şu anda bende konu açtım ne yapmam lazım diye ve yorumları okuyorum güç kaynaklarına bakarken Cooler Master Corsair gibi markaların altına da böyle bizim şikatetimiz gibi şikayetler yapılmış anlamadım gitti

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı