Sıfır RTX 4070 vs ikinci el RTX 3090

Yerinizde olsam net bir şekilde kararımı 4070 tarafına kullanırdım. VRAM konusu evet, düşündürücü. Fakat bir yandan elektrik ve ısınma gibi şeyler yaşayacağıma 4070 alırım.
Isınmıyor ki. 3080 ve sonrasında markalar en iyi potansiyelini verir modellere ki iyi tanınsın.

İkinci ele çok yanaşmak istemiyorum ama 2K monitör ile kullanacağım sistemde 12 GB VRAM uzun vadede sorun çıkaracak gibi görünüyor. Bütçem maksimum 15-16 bin TL. Siz hangisini önerirsiniz. Bir konuda görünce gerçekten içime Kürt düştü hangisini almalıyım diye. 3090 alsam 850 watt PSU lazım uğraştıracak bütçeyi de zorlayacak. 4070 alsam uzun vadede VRAM darboğazları başlayacak şu an bile sınırda. Yani bayağı kararsız kaldım. İkinci ele de yönelmeyi pek düşünmüyorum ama garantili faturalı olursa neden olmasın? Sizin görüşleriniz nelerdir?
PSU'nuzun modeli nedir ?

Ben şahsen temiz bir 3090 alıp keyfime bakarım.
“Kürt düştü derken? 🤣

Muhtemelen otomatik düzeltme yüzünden böyle bir hata olmuştur. Daha dün bir blog yazısı attım otomatik düzeltmeye basmıştım ardından baktım yazı da "kurtlar" yazan kısmı kürtler olarak değiştirmiş tuhaf bir şekilde. 😅

3090 iyi durumdaysa testleri yapıldıktan sonra ben de onu tercih ederdim şahsen.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı