Sıfırdan bilgisayar mühendisliği kazanılır mı?

Hocam bende aynı durumdayım bende meslek lisesi bilişim bölümünde 11.sınıfım ama benim bir fikrim yok. Sadece bilgisayar mühendisliği çok zor diye biliyorum.
Evet çok zor ama insan bir şeyi istediğinde ve o işte mutlu olacağını bildiğinde zor gelmiyor. Bu sebeple istediğiniz mesleği yapmaya, istediğiniz okulu okumaya çalışın.

Hocam bende aynı durumdayım bende meslek lisesi bilişim bölümünde 11.sınıfım ama benim bir fikrim yok. Sadece bilgisayar mühendisliği çok zor diye biliyorum.

Çalışmayana her şey zor ama dediğin doğru tabii bilgisayar mühendisliği kazanmak işin kolayı :D sonra sizi neler bekliyor neler.

Tabi ki kazanılabilir ama 11. sınıfın yarısına kadar ders ile alakası olmamış birisinin düzgün bir mühendis olabileceğini düşünmüyorum. Siz 11. sınıftasınız 6 sene sonra bilgisayar mühendisi olarak mezun olacaksınız o sırada piyasa şu an sağda solda gördüğünüz ve heveslendiğiniz gibi olmayacak. Şu an dahi yeni mezunlar 20-25k bandında maaşlar ile işe başlamaya başladı bile. Erken başlayan yol aldı bile. Eğer gerçekten yazılıma bir ilginiz yoksa bu yola girmeyin bile.

Eğer gerçekten bilgisayar mühendisliği istiyorsanız yani yazılım değil o zaman Allah kolaylık versin çok daha dar bir piyasa.

1.5 senede temeliniz yoksa dersler dışında boş vakitlerinizde HTML CSS JavaScript gibi temel konuları öğrenmeniz sizin için faydalı olabilir üniversitede yararlı olabilir benimki sadece tavsiye tercih sizin

Yeni konular

Geri
Yukarı