Sıfırdan web sitesi kurmak

Merhaba, başlıkta yazdığım gibi hiçbir şeyim yok. Yepyeni bir site kuracağım, nereden ne alacağım?

Öncelikle bir web sitesi kurmak için size gerekli olan 3 adet şey vardır bunlar: 1-alan adı: Alan adı bir web sitesi için kimlik niteliğindedir örneğin: webtekno.com veya technopat.net gibi. Her web sitesi için tektir ve başka bir site tarafından kullanılmaz. Alan adı almak için GO daddy, güzel hosting veya başka herhangi bir hosting sağlayıcısını kullanabilirsin ancak benim sana tavsiyem hangi hosting markasından hosting alıyorsan ondan alman olur çünkü: Alan adı transfer edebiliyorsun ancak bu senin eğer işi hiç bilmiyorsan boşuna uğraşma fiyat farkı çok yok zaten 2-hosting: Bu kısımda web sitemizin depolandığı yerdir birçok çözüm vardır ancak içlerinde en kolay çözümü WordPress sunar hosting markası olarak da turhost, güzel hosting veya hız hosting gibi markalara yönelebilirsin. 3- tema: Tema web sitemizin görünür tarafını oluşturur ve ana sayfa kategoriler veya başka alt sayfaların görünümü de bu başlık altıdan ele alınır ücretsiz bir temada alabilirsin ancak benim sana tavsiyem ücretli tema satın alman yönünde olacaktır bunları da themforest üzerinden alabilirsin. Bir web sites kurmak için gerekli olan şeyler bunlardır ancak bunlar buz dağının görünen kıs mıdır yani işin asıl zor olan kısmı bu sitesi iyi yönetebilmektir orada da işin içinde seo, içerik kalitesi vs. gibi birçok alan vardır. Ben 1 yıl boyunca kendi web sitemi yönettim ayrıca bu alanda eğitimler aldım eğer bu şin için gerçekten meraklıysan bana geri dönüş sağlayabilirsin elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca şunu da belirteyim bu bahsettim 3 elementi kullanrak bir web sitesi açmak yaklaşık 1000 TL gibibir ücret tutar ancak elbette ücretiz çözümlerde var burada karar senin.

Geri
Yukarı