Sıfırdan yazılıma başalayacak biri hangi dilden başlamalı?

10Efe

Hectopat
Yer
Oldham
Daha fazla  
Soruyorum, yazılıma sıfırdan başlamaya hazırlanan biri hangi dili tercih etmeli?

Diller hakkında (Python, C++, HTML, C#, CSS3, JavaScript) herhangi bir kitap alınmalı mı?

Soruyorum, yazılıma sıfırdan başlamaya hazırlanan biri hangi dili tercih etmeli?

Diller hakkında (Python, C++, HTML, C#, CSS3, JavaScript) herhangi bir kitap alınmalı mı?

HTML daha kolay oradan başla

Ne yapacağına göre farklılık gösterir. Saydığın dillerin hepsi farklı amaçlarla kullanılıyor.

Yazılıma başlamadan önce alan seçmelisiniz ardından ona göre ilerlemelisiniz. Her alanda farklı programlama dili kullanılıyor.

Senin yerinde olsam C# ya da C,C++ gibi dilleri öğrenirim.

Popülerlik açısından JavaScript de önemli bir dil. Her alanda mevcut.

Önemli: Ne yapacağına bağlı bir de.

C ile temel at, sonra ne yapacağını düşünüp ona göre bir yolda ilerlersin.
Pointerları da öğrenir kaparsın.

Sonrası için c# çok tatlı bir dil. Javadan geçmeyim yaklaşık bir ay oldu gençleştim resmen.

Yazılıma başlamadan önce alan seçmelisiniz ardından ona göre ilerlemelisiniz. Her alanda farklı programlama dili kullanılıyor.
Daha çok web tasarımı üzerinde gelişmeyi planlıyorum, sizin önerebileceğiniz başka bir alan varmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…