Sıfırdan YKS yapmak mümkün mü?

amandx

Decapat
Daha fazla  
Sıfırdan YKS için ne kadar bir süre gerekir? Deniz harp okuluna girmek istiyorum ama sayısal puanla alıyor. Bende eşit ağırlıkçı olduğum için dolayısıyla 11-12 fen yok yani matematik eşit ağırlıkta olmasına rağmen o da bende yok. Dediğim gibi bu sene zaten 3-4 ay bir şey kaldı bu süre içerisinde bir şeyler olabilir mi? TYT-AYT sıfırdan ne kadar sürer bir aydınlatır mısınız olmazsa seneye bırakacağım zaten. Ve seneye bıraksam bir yılda halledebilir miyim?

Bu arada yanlış değilse deniz harp okulu için sayısalda 300 bin girmek gerekiyormuş.

Son düzenleme:
"Sıfırdan YKS yapmak mümkün mü?" Bu başlık ne ya ? Umarım sırf nokta ile kelime arasında boşluk bırakmadığım için ban atan moderatör'lerden biri koymamıştır şu başlığı. Neyse...
TYT-AYT hiçbir zaman bitmez. Sınava kadar unutup, tekrar edip durursun konuları. Konu çalışmaları, pratikler ve tekrarlar ile unutmayı minimuma indirirsin. 3 ayda ne olacağı sana bağlı ama bırak konuları bitirmeyi yarısına bile gelemezsin öğrenerek. Kaldı ki bitirmiş olmak için bitirmeye çalışsan bile bitiremezsin zaten aklında da hiçbir şey kalmaz. Potansiyelin iyi olsa bile en fazla ortalama üniversite kazanırsın ki potansiyelin iyi olsaydı şu zamana kadar 50 kez çalışırdın, çalışmasan bile sıfır olmazdın. Ha bir de haberin olsun DHO için EA'yı geçtim, ilk önce MSÜ'nün sınavını kazanman lazımdı ki dün de sınavı bitti. Yani o bölümü istiyorsan seneye girmen gerek.

Son düzenleme:
Bu sene yetişmez.

TYT Konularını sıfırdan 3-4 ayda bitirirsin. Senin potansiyeline bağlı, 2 ayda bile bitirenleri görüyoruz. AYT de 5 ayda bitirilebilir. Senin potansiyeline ve çalışmana bağlı. Disiplinli olursanız neden olmasın? sınav sürecinde kendime yaptığım en büyük kötülük motive arayışı içinde olmaktı. Disiplin çok çok daha değerli.

Deniz Harp Okuluna girmek istiyorsan MSÜ sınavına girmen gerek. O da dünkü Pazar günümü oturumunda bitti. Yani gelecek seneyi beklemen gerek.

3-4 ay bir şey kaldı bu süre içerisinde bir şeyler olabilir mi?
Bu süre içerisinde TYT Matematik ve Türkçeye odaklanmanı öneririm ben. Matematik çalışıp, Türkçe soru çöz. 3 ayda sadece Matematik çalışırsan net arttırırsın baya.

300 bin girmek gerekiyormuş.
300 Bin değil, bu yıl için 303 puan almanız gerek. Zaten Harp Okullarının asıl olayı sınavı kazanmak değil sağlık aşamalarından geçip, o sıkı disiplinli eğitime dayanabilmek.

Deniz harp okuluna girmek istiyorsan MSÜ sınavına girmen gerek. O da dünkü pazar günümü oturumunda bitti. Yani gelecek seneyi beklemen gerek.

Girdim kral MSÜ sınavına zaten o yüzden 3-4 ay içinde ne yapabilirm diye sordum. Öneriler için teşekkürler.

"Sıfırdan YKS yapmak mümkün mü?" bu başlık ne ya?

😀 Kral kafam o kadar doluki bir şey yazıp geçmek istedim direk.

Yeni konular

Geri
Yukarı