Şifreli HDD'yi nasıl formatlayabilirim?

Caglar95

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhabalar,
Eski dizüstü bilgisayarımdan söktüğüm HDD'yi masaüstü sistemime taktım. Fakat diğer harici HDD'ler gibi okumuyor, disk yönetimi kısmında görüyorum ama "Ç/G hatası alıyorum." Bilgisayar açılırken ise o HDD'yi görüyor ve şifre istiyor ve şifreyi hatırlamıyorum. Muhtemelen eski dizüstü bilgisayarımda daha önce koyduğum şifreden dolayı. Şimdi bu HDD'yi nasıl formatlayabilirim? Baştan bir işletim sistemi kursam sorunu çözer miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paragon Disk Manager programı işinize yarar büyük ihtimalle. Partion’ları (Kısmi Bölümleri) silip sonra da NTFS formatında “Create Volume” seçeneği ile düzelebilir. Full versiyonuna erişmeye çalışın, sanırım ücretsiz sorunu pek işinize yaramaz...

He şimdi aklıma geldi. İlk olarak bilgisayarıma sağ tıklayarak, Manage (Yönet) sekmesine gelerek, Disk Management’dan da biçimlendirme imkanınız olabilir. Bu tabi daha kolayı, programsız.

Paragon Disk Manager programı işinize yarar büyük ihtimalle. Partion’ları (Kısmi Bölümleri) silip sonra da NTFS formatında “Create Volume” seçeneği ile düzelebilir. Full versiyonuna erişmeye çalışın, sanırım ücretsiz sorunu pek işinize yaramaz...

He şimdi aklıma geldi. İlk olarak bilgisayarıma sağ tıklayarak, Manage (Yönet) sekmesine gelerek, Disk Management’dan da biçimlendirme imkanınız olabilir. Bu tabi daha kolayı, programsız.
Maalesef diski biçimlendir seçeneğini göremiyorum. Disk Bilgisayarım kısmında görüntülenmiyor zaten, disk yönetimi bölmesinden görüyorum. Orada da bahsettiğim Ç/G hatası alıyorum. Deneyeceğim dediğinizi teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı