Şiirde redif uyak inceleme

niluwu

Picopat
Daha fazla  
Dörtlüğün sonlarını attım. Kafiye düzeni, uyak ve rediflerini bulmamda yardım edebilir misiniz?
-Sinemi yakan.
-Çevrini çeken.
-Dolanmış iken.
-Kıyamadım ben.

Dörtlüğün sonlarını attım. Kafiye düzeni, uyak ve rediflerini bulmamda yardım edebilir misiniz?
-Sinemi yakan.
-Çevrini çeken.
-Dolanmış iken.
-Kıyamadım ben.
Tek merak ettiğim şey bunu niye soruyorsun? Ödev ise neden senin ödevini yapmalıyız? Ders çalışmak ise neden youtubeda aratmıyorsun? 10 dklık konuyu dinleyerek tüm soruları yaparsın zaten şu mesajı bekleyene kadar ki sürede bile öğrenebilirdin.Şimdi yapsak bile uzun vadede hiçbir anlamı olmayacak.

Şiirin kafiye düzeni aabb şeklindedir. Bu düzende, birinci ve üçüncü mısralar ile ikinci ve dördüncü mısralar arasında kafiye vardır. Şiirin uyağı -an şeklindedir. Bu uyak, birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü mısraların son hecelerinde görülmektedir. Şiirin redifi ise -en şeklindedir. Bu redif, birinci, ikinci ve dördüncü mısraların son hecelerinde görülmektedir.

Tek merak ettiğim şey bunu niye soruyorsun? Ödev ise neden senin ödevini yapmalıyız? Ders çalışmak ise neden youtubeda aratmıyorsun? 10 dklık konuyu dinleyerek tüm soruları yaparsın zaten şu mesajı bekleyene kadar ki sürede bile öğrenebilirdin.Şimdi yapsak bile uzun vadede hiçbir anlamı olmayacak.
Senin beni eleştirmen için buraya bunu atmadım. Eleştiri için bir şey istediğimi görmüyorum sen öyle görüyorsan. Ben ödevimi yaptım, fakat daha çok kişinin benimle aynı çözümde yaptığını görmüş olursam pozitif düşünceğimi biliyorum. Sizin ne düşündüğünüz umurumda değil. Sizin de değilse, geçebilirsiniz.

Senin beni eleştirmen için buraya bunu atmadım. Eleştiri için bir şey istediğimi görmüyorum sen öyle görüyorsan. Ben ödevimi yaptım, fakat daha çok kişinin benimle aynı çözümde yaptığını görmüş olursam pozitif düşünceğimi biliyorum. Sizin ne düşündüğünüz umurumda değil. Sizin de değilse, geçebilirsiniz.
Merak etme ben de azıcık bile insanları umursamıyorum.Azıcık aklını kullandırtmaya çalışmıştım görüyorum ki başarısız oldum.Belki arada ülkeye katkım olur diye mesaj atmıştım onu da umursamıyorum gerçi neyse zaten güzel bir üniversitedeyim işimi kurarsam senin gibileri yönetmesi kolay olacak.

Merak etme ben de azıcık bile insanları umursamıyorum.Azıcık aklını kullandırtmaya çalışmıştım görüyorum ki başarısız oldum.Belki arada ülkeye katkım olur diye mesaj atmıştım onu da umursamıyorum gerçi neyse zaten güzel bir üniversitedeyim işimi kurarsam senin gibileri yönetmesi kolay olacak.
Tamam dostum, inan kimse merak etmiyor. İyi ki Robert Greene okudun. Böyle düşünebilirsin belki de evet, ama bunu başarabilecek olabilsen bunu demezsin, dememen gerektiğini bilirsin. İyi şanslar dilerim sana ülkeye katkınla paşam.

Değil mi zeki insanlarda sözde zaten kendilerine zeki demiyorlar.Ytde izlediğin başarı hikayeleri dışında gerçek hayatta zeki ya da başarılı birini görmediğin belli oluyor.Birisi merak etsin diye yazmadım gelecekte işverenlerin gözünde senin gibilerin ne durumda olacağını söyledim yani merak edip etmemen de önemli değil.Daha redif ve kafiye doğru yapıp yapamadığından emin olamayan biri için bilgiye bu kadar kapalı olmana hayran kaldım.Umarım bu kafa ve şımarıklılıkla iyi yere gelirsin gerçi bu şımarıklık ya zengin ailelerde ya da onlineda oluyor yine umuyorum ki zengin ailenin çocuğusundur paşasının sultanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı