Şikayette zamanın geçmesi söz konusu mudur?

cagdas00

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar konuyu araştırdım fakat tam bir yanıt alamadım. Maalesef örnek veriyorum ben birisine hakaret ettim kanıtı var kişinin ama aradan 1 yıldan fazla bir süreç geçti. Sonrasında şikayet edebilir mi?

Merhaba arkadaşlar konuyu araştırdım fakat tam bir yanıt alamadım. Maalesef örnek veriyorum ben birisine hakaret ettim kanıtı var kişinin ama aradan 1 yıldan fazla bir süreç geçti. Sonrasında şikayet edebilir mi?

Edebilir hocam ben bu konu yüzünden davalık oldum fakat onun ilk ettiğini ispatladım ifttira attı fakat karlı ben çıktım ve bu olay yaşandıktan 6 ay sonrta bana dava açtı şu an onun açtığı dava bana bir bilgisayar hediye etti tazminat aldım ama öyle çok bir para almadım abartmayayım.

6 ay süresi var diye biliyorum. 6 ay içinde edebilir seni şikayet. 6 ay geçerse zamanaşımı olur. Seni şikayet etme hakkı olmaz. Kanunda böyle. İçin rahat olsun. 1 yıl geçtiğine dair kanıtın olsun yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı