Sıkışmış piksel mi ölü piksel mi?

kadirscgl

Centipat
Daha fazla  
Amazon'dan aldığım laptopta tahminimce sıkışmış bir piksel çıktı. Siyah renkte gözükmüyor ama açık renklerde beyaz leke gibi ufak bir nokta var. Amazon olduğu için iade sorun olacağını düşünmüyorum ama sizce iade etmeli miyim?

1683717087278.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü pixel siyah hariç diğer renklerde siyah görünür. Adı üzerinde "Ölü" Bu yüzden yanmaz LED. Siyah ekranda ise yanmadığı için görünmez kendi gibi yanan ama siyah renk olan pixeller arasında. Sıkışmış pixel tüm renklerde farklı renklerde görünebilir. Daha çok kendini siyah ekranda belli eder. Çünkü siyaha göre her türlü açık renktir sıkışmış pixel.

Ölü pixel siyah hariç diğer renklerde siyah görünür. Adı üzerinde "Ölü" Bu yüzden yanmaz LED. Siyah ekranda ise yanmadığı için görünmez kendi gibi yanan ama siyah renk olan pixeller arasında. Sıkışmış pixel tüm renklerde farklı renklerde görünebilir. Daha çok kendini siyah ekranda belli eder. Çünkü siyaha göre her türlü açık renktir sıkışmış pixel.

Siyahta gözükmüyor ama açık renklerde beyaz nokta gibi gözüküyor. Anlayamadım ben de

Geri
Yukarı