Silinen virüs tehdidinin tekrar gelmesi

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Ben hızlı tarama yapıyorum ve 2 tehdit buluyor. Ardından kaldırıyor fakat tekrar tarama yaptığımda o 2 tehdit tekrar gözüküyor yine kaldırıyor. Hep bu şekilde devam ediyor.

@Recep Baltaş @MF @Murat5038
norton.JPG

Dosya Ekleri

• norton.JPG
    norton.JPG
    34,7 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar virüs değil.
"Tracking Cookies=Izleme Çerezleri demek, yani onlar virüs değiller. Gezip dolaştığın siteler,adreslerin sende bıraktıkları bir çeşit izler diyebiliriz. Tekrar aynı adreslere girmeye kalkdığında,(bilgisayarın) bunlar sayesinde çok daha çabuk bağlantı kurar."

O virüs filan değil bildiğin tanıma amaçlı çerez. Tarayıcı geçmişini temizle artı onu görmek istemiyorsan Norton ayarlarından yoksay seç.

Cookie; web sitelerinde dolaşırken bilgilerin, şifrelerin kaydedildiği, o web sitesine tekrar girildiğinde bilgilerinizin hatırlanarak giriş yapıldığı text dosyalarıdır. Aslında kısaca ‘web dosyalarının hatırlatma kutusu’ da diyebiliriz.
Özellikle, üyelik gerektiren sitelerde, ‘Beni hatırla’ kutucuğunun işaretlenmesi ile birlikte, bu siteye tekrar uğradıklarında tekrar kullanıcı adı ve şifrelerini girmeden online olabilmelerini sağlamaktadır. Bu sayede, hem zamandan tasarruf edilmiş hem de aynı bilgilerin defalarca girilmesi zahmetinden kurtulmuş olunur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı