Silinmeyen data dosyası nedir?

alpyigit13

Decapat
Daha fazla  
1675697460092.png

40GB'lık bir dosya bu nedir? Ne işe yarar? Silmek istiyorum silersem sıkıntı yaşar mıyım? Bugün aynı şeyi yanlış bir şekilde sordum ve insanlar beni yanlış anladı ondan dolayı tekrar konuyu açıyorum. Bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum. Program kullan diyecek olursanız da hangi program olduğunu belirtin rica ediyorum çünkü daha önce program kullanmayı denedim.

Eki Görüntüle 1659386

40GB'lık bir dosya bu nedir? Ne işe yarar? Silmek istiyorum silersem sıkıntı yaşar mıyım? Bugün aynı şeyi yanlış bir şekilde sordum ve insanlar beni yanlış anladı ondan dolayı tekrar konuyu açıyorum. Bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum. Program kullan diyecek olursanız da hangi program olduğunu belirtin rica ediyorum çünkü daha önce program kullanmayı denedim.
Sorunu çözdünüzmü hocam? Bende aynı sorunu yaşıyorum.

Sorunu çözdünüz mü hocam? Bende aynı sorunu yaşıyorum.

Çözdüm ama maalesef neyle yaptığımı hatırlamıyorum. Ama size aklımda kaldığınca cevaplayayım. Windows'un içinde bir uygulama var. Bu uygulamanın işlevi bir dosyanın nerede çalışıyor olduğunu bulmak ve isterseniz çalıştığı yerleri kapatmak (Görev Yöneticisi'nden bahsetmiyorum ama bir ihtimal oradan açıyor olabilirin hatırlamıyorum). Uygulamanın ismini hatırlamadığımdan sadece işlevini söyleyebiliyorum. Silemediğiniz dosyayı bulup onu seçiyorsunuz ve çalıştığı yerleri kapatıyorsunuz. Ama kendimden örnek vereyim bu dosya Windows'la beraber çalışıyor olabiliyor bundan Windows'u devre dışı bırakmak durumunda kalabilirsin bundan dolayı arkadan sileceğin dosyayı açık tutman lazım. Sonra kalanları devre dışı bırak bilgisayar biraz kafayı yiyor gibi olabilir ama aldırma sen sil dosyanı sonra bilgisayarı yeniden başlat. Ama rica ediyorum sileceğin dosyanın ne olduğundan emin ol yanlışlıkla Windows'u falan silme. Geç oldu ve yarım oldu cevap ama umarım işine yarar.

Geri
Yukarı