Simülasyon tarzı oyun önerileri

PetnaNerepla

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Geceleri chill takılabileceğim simülasyon oyun önerilerinizi bekliyorum. Daha önceden oynamış olduğum oyunlar;
İnternet kafe Simulator 1-2, car detailing Simulator, dealer's Life, exotica: Petshop Simulator, House Flipper, Mad Games Tycoon 2, pets hotel, streamer daily, streamer Life Simulator, plague ınc, youtubers Life 1-2.

Bu tarzlara benzer biraz detaylı ve zaman geçirmelik oyun önerileriniz varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Car mechanic simulator ve türevi oyunlar iyidir baya oyalıyor ama mekan işletme üzerine gibi değil. Siz galiba o tarzda istiyorsunuz. Ben daha çok car mechanic simulator-car for sale ve farming simulator gibi oyunları seviyorum. Yani işletme kurma gibi değilde direk işçi gibiyiz bunlarda. Belki denersiniz car mechaniclerle car for sale gibi oyunlar da zaten kısa bir süre sonra tekrara düşüyorsun.

Car Mechanic Simulator ve türevi oyunlar iyidir bayağı oyalıyor ama mekan işletme üzerine gibi değil. Siz galiba o tarzda istiyorsunuz. Ben daha çok Car Mechanic Simulator-car for sale ve Farming Simulator gibi oyunları seviyorum. Yani işletme kurma gibi değil de direk işçi gibiyiz bunlarda. Belki denersiniz car Mechanic'lerle car for sale gibi oyunlar da zaten kısa bir süre sonra tekrara düşüyorsun.

Car Mechanic izlediğim kadarıyla biraz fazla araba aksanı bilmeyi gerektiriyor o yüzden ona hiç bulaşmadım. Car for sale biraz daha ilgimi çekti fakat yine de dediğiniz gibi tam olarak aradığım tarzda değil maalesef.

Snowrunner var. Aslında çok zor bir oyun ama ufak tefek müdahalelerle oyunu çeşitli yollardan kolaylaştırmak mümkün.
Amaç esasen yük taşıyıp görevleri yapmak ama bütün işi gücü bırakıp manzaranın tadını çıkarmak da mümkün. Aheste aheste takılıp manzara seyrederek, çamura batıp çıkarak oynanabilecek güzel bir oyun. Geceleri şöyle manzaralar yakalamak mümkün.
1701068889520.png

ETS2 ya da ATS önerebilirim. Chill takılmak için bunları da çok tercih ediyorum.
ATS oynarken Kenworth W900 alıyorum, Frank Sinatra, Kenny Rogers, Red Sovine, Kathy Mattea tarzı atmosfere uygun şarkılar eşliğinde aheste aheste takılıyorum. Hız sınırı isterse 80 MPH olsun ben 50 ile tıngır mıngır yoluma bakıyorum. ETS2 oynarken de biraz daha böyle Cengiz Kurtoğlu, Nükhet Duru, Ezginin Günlüğü, Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses tarzı moda sokacak şarkılar eşliğinde yine sağdan sağdan akıyorum. Özellikle gece yolculukları çok keyifli oluyor.

Ha diyorsanız ki ben işin ameleliğini yapmak istemiyorum, ben işletmeciyim. O zaman da şunları yazabilirim:

Mashinky: Bir demiryolu işletme oyunu. Diğerlerinden daha basit bir yapısı var. Öyle boğmuyor sizi. Mantığını çözünce tıkır tıkır hatları inşa edip trenleri seyretmeye doyabiliyorsunuz.

Transport Fever: Tren oyunu olsun ama biraz daha gerçekçi olsun derseniz de bunu önerebilirim. Mashinky'deki gibi grid mantığı yok, o yüzden hat döşemek olsun tren planlamak olsun birazcık daha özen gerektiriyor. Mashinky'de lokomotifin sağlıklı şekilde çekebileceği tonajı görüp, vagon ekledikçe o tonaja yaklaşıp o tonajı geçmeden durabiliyorsunuz mesela ama Transport Fever'da birazcık bilgi ve tecrübe gerekiyor. Mantığını çözünce gene çok kafa yormanıza gerek kalmıyor. Bir tren dolusu insanın istasyondan inip otobüs duraklarına yürümesi, oradan da otobüsüne binip evine gitmesi keyif veriyor. Ya da demiryolu götürdüğünüz kasabanın gelişmesi, büyümesi hoş bir his veriyor.

Prison Architect: Henüz oynamadım ama anladığım kadarıyla hapishane tycoon'u gibi bir şey. Bir bakın derim.

SnowRunner var. Aslında çok zor bir oyun ama ufak tefek müdahalelerle oyunu çeşitli yollardan kolaylaştırmak mümkün.
Amaç esasen yük taşıyıp görevleri yapmak ama bütün işi gücü bırakıp manzaranın tadını çıkarmak da mümkün. Aheste aheste takılıp manzara seyrederek, çamura batıp çıkarak oynanabilecek güzel bir oyun. Geceleri şöyle manzaralar yakalamak mümkün.
Eki Görüntüle 2032537

ETS 2'ya da ATS önerebilirim. Chill takılmak için bunları da çok tercih ediyorum.
ATS oynarken kenworth W900 alıyorum, frank sinatra, kenny rogers, red sovine, kathy mattea tarzı atmosfere uygun şarkılar eşliğinde aheste aheste takılıyorum. Hız sınırı isterse 80 mph olsun ben 50 ile tıngır mıngır yoluma bakıyorum. ETS 2 oynarken de biraz daha böyle cengiz kurtoğlu, nükhet duru, ezginin günlüğü, ferdi tayfur, İbrahim Tatlıses tarzı moda sokacak şarkılar eşliğinde yine sağdan sağdan akıyorum. Özellikle gece yolculukları çok keyifli oluyor.

Ha diyorsanız ki ben işin ameleliğini yapmak istemiyorum, ben işletmeciyim. O zaman da şunları yazabilirim:

Mashinky: Bir demiryolu işletme oyunu. Diğerlerinden daha basit bir yapısı var. Öyle boğmuyor sizi. Mantığını çözünce tıkır tıkır hatları inşa edip trenleri seyretmeye doyabiliyorsunuz.

Transport fever: Tren oyunu olsun ama biraz daha gerçekçi olsun derseniz de bunu önerebilirim. Mashinky'deki gibi Grid mantığı yok, o yüzden hat döşemek olsun tren planlamak olsun birazcık daha özen gerektiriyor. Mashinky'de lokomotifin sağlıklı şekilde çekebileceği tonajı görüp, vagon ekledikçe o tonaja yaklaşıp o tonajı geçmeden durabiliyorsunuz mesela ama transport Fever'da birazcık bilgi ve tecrübe gerekiyor. Mantığını çözünce gene çok kafa yormanıza gerek kalmıyor. Bir tren dolusu insanın istasyondan inip otobüs duraklarına yürümesi, oradan da otobüsüne binip evine gitmesi keyif veriyor. Ya da demiryolu götürdüğünüz kasabanın gelişmesi, büyümesi hoş bir his veriyor.

Prison Architect: Henüz oynamadım ama anladığım kadarıyla hapishane Tycoon'u gibi bir şey. Bir bakın derim.

ETS için direksiyon seti olmadan keyif alınır mı bilmiyorum. Diğer oyunlara ise göz atacağım yorumunuz için teşekkür ederim.

ETS için direksiyon seti olmadan keyif alınır mı bilmiyorum. Diğer oyunlara ise göz atacağım yorumunuz için teşekkür ederim.
ETS2'den beklentinize göre keyif vere de bilir vermeye de bilir.
Ben hem G27 ile hem klavye ile oynuyorum, ikisi de farklı şekillerde keyif veriyor.
G27 ile sürüşün kendisinden keyif alıyorum, klavye ile oynarken moda girmekten keyif alıyorum. Hani ne yaptığım değil de arkadan şarkım çalsın, yanımda kahvem gece karanlığında salına salına gideyim dediğim zaman direksiyon ile mi oynamışım klavye ile mi oynamışım çok fark etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı