Sınav bize söylenmeden erkene alındı

itsmeares

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, cuma günü biyoloji sınavım vardı normalde 3. ders yazıyordu okulun kendi yayınladığı programda. Fakat o gün 1. ders yaptılar, ben de 1 ve 2. derste son bir tekrar yapar yüksek alırım diyordum ki öyle bir şey olmadı. Bize sormadan söylemeden böyle bir şey yapmaları normal mi ve yasal mı? Sonuçta ortada bir program var onu boşa hazırlamadılar değil mi yani? Sınavda tam deftere yazdığım notlardan geldi sorular ve çok düşük aldım. Normalde düşük almam da edebiyattan matematikten falan 90-80 alan biriyim. Sizce ne yapmalıyım? Ya da bir şey yapabilir miyim bu konuyla alakalı? Çünkü hakkımın yendiğini ve bunun doğru olmadığını düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba, cuma günü biyoloji sınavım vardı normalde 3. ders yazıyordu okulun kendi yayınladığı programda. Fakat o gün 1. ders yaptılar, ben de 1 ve 2. derste son bir tekrar yapar yüksek alırım diyordum ki öyle bir şey olmadı. Bize sormadan söylemeden böyle bir şey yapmaları normal mi ve yasal mı? Sonuçta ortada bir program var onu boşa hazırlamadılar değil mi yani? Sınavda tam deftere yazdığım notlardan geldi sorular ve çok düşük aldım. Normalde düşük almam da edebiyattan matematikten falan 90-80 alan biriyim. Sizce ne yapmalıyım? Ya da bir şey yapabilir miyim bu konuyla alakalı? Çünkü hakkımın yendiğini ve bunun doğru olmadığını düşünüyorum.
Bir şey yapamazsınız yazılı resmi belgedir. Yapıldı ve bitti.

Üniversitede çok yaşadım, sınavdan 30dk önce yeni program yayınladıkları oldu.

İtirazdan sonuç çıkar mı bilmiyorum ama hepiniz aynı şeyi yaşadınız, haksızlık gibi bir durum yok.

Benim de dediğim yazılı resmi belgede 3. ders yazıyordu işte, ayrıca gelen oturma düzeni kağıdında da sınav saati 3 yazıyordu (kelebek olduğu için oturma düzeni kağıdı geldi)
O resmi belgeye girmez maalesef sadece sınav tarihleri.

Ama tamam da sınav programında da aynı şey yazıyor herhangi bir bilgilendirme yapılsa tamam ama direk kağıt geldi ve bir anda sınav olduğunu öğrendik ilk saatten.
Hocam çoğu kişinin de dediği gibi itirazınızı geçiştirirler, reddederler vb. şeyler olur. Sonuç olarak sınavı tekrarlamazlar. MEB'e göre tüm sınavlar geçen hafta zaten bitti telafi sınavları dışında. Hadi bir olasılık sizi haklı buldular telafiye sokmak istediler telafi daha zor olur yani uğraşmaya değmez. Resmi evraklarda sınav tarihi değil de sınavın ne zaman yapıldığı yazılır bunlar da Kasım tatili başlamadan önce MEB'e okullar tarafından iletilir ben öğrencilerime cuma günü şu şu sınavı uyguladım ve sınavları istenilen tarihten önce bitirdim diye.

Geri
Yukarı