Sınavdan nasıl yüksek alınır?

Çok zaman alacaktır. Yanlış yaptığı bir soru yüzünden tekrardan o konuya çalışması saçma. Ezber ders için yanlış yapmasına sebep olan bilmediği bilgileri kısaca not alıp tekrar etmesi, sayısal için de testi çözerken takıldığı soruları test bitince çözmek için sona bırakması yeterli olur. Yani baktın bir soruda takıldın, onu işaretle geç sonra geri dön test bitince. Tekrar dönünce farklı bir bakış açısı kazanıyorsun. Yanlış yaptığın sorulara son kez bir göz at, 1-2 dakika da hiç kalem oynatamadıysan o sorunun çözümüne bak, eğer soruda yol alabiliyorsan da devam et çözmeye. Sen eğer direkt uğraşmadan cevaba bakarsan çözümü ezberlersin. Eğer ki üzerine düşünüp, uğraşıp en son bakarsan o çözüm senin malın olur, sana ait olur ve asla tam unutmazsın. Gene de dediğim gibi ne zaman soruyu bırakacağını bilmen çok önemli, baktın 1-2 dakika kalem oynatamadın sal o soruyu.

Benim ufkumu genişletti, kesin oku.
Bir kısmına katılsamda tamamına kesinlikle katılmıyorum. Belki bir soru olmayabilir ama iki ve üstü aynı konudan yanlış varsa kesinlikle tekrar edilmeli. Konu tekrarı çok önemli. Diğerleri doğru ne diyelim akıl akıldan üstündür aklıma gelmedi yazmak.

Bir kısmına katılsamda tamamına kesinlikle katılmıyorum. Belki bir soru olmayabilir ama iki ve üstü aynı konudan yanlış varsa kesinlikle tekrar edilmeli. Konu tekrarı çok önemli. Diğerleri doğru ne diyelim akıl akıldan üstündür aklıma gelmedi yazmak.
Eğer bir konuda test çözdüğünde yarısından fazlası yanlış çıkıyorsa o konuya tekrardan bak. Fakat sadece dediğimi yaparak da yanlışlarını zamanla düzeltirsin, iki veya üstü sizce de çok ütopik değil mi hocam? Konu çalışmasının hemen ardından testin yarısını yanlış yapması kadar normal bir şey yok. Ezber bilgilerin oturması için zaman lazım. Zaten benim bildiğim sözel derslerde her kanalın ders kitapları oluyor oradan videoyu açıyorsun, anahtar kelimelerin altını çiziyorsun ana fikri hatırlatacak şekilde ve video da olup defterde olmayanları da not alıyorsun. Çok uzun bilgileri basitleştirip not da alabilirsin kitapa, baktın anahtar kelimelerle olmuyor. Sonra konu tekrarı yapacaksan da bundan yaparsın fakat genelde her hafta 1 test yetiyor. Yani konu çalışmasının yarım saat ardından bir test çöz. Her hafta bu şekilde o konudan 1 test çöz yani her hafta her konudan bir test çözüyoruz. Bana bu daha mantıklı geliyor ezber için.

Yeni konular

Geri
Yukarı