Sinemadaki filimleri & dizileri nasıl korsanlıyorlar?

Filmi yapan firma eğer ki sosyal medyada fazla takılıyorsa kolayca bulabilir, ve filmin dosyasından tokenine bakıp sinema sahipleriyle örtüşüp örtüşmediğine bakıyorlar, sadece filimin sahipleri erişebiliyor o film tokenine, yani o "Kim bilecek ki?" birazcık imkansız gibi duruyor, tabii filmin sahibi sosyal medyaya bakamayacak seviyede mağarada yaşamıyorsa 😂

Filmi yapan firma eğer ki sosyal medyada fazla takılıyorsa kolayca bulabilir, ve filmin dosyasından tokenine bakıp sinema sahipleriyle örtüşüp örtüşmediğine bakıyorlar, sadece filimin sahipleri erişebiliyor o film tokenine, yani o "Kim bilecek ki?" birazcık imkansız gibi duruyor, tabii filmin sahibi sosyal medyaya bakamayacak seviyede mağarada yaşamıyorsa 😂
Filmin sahibinin gidip de korsan paylaşan yerlere gireceğini sanmıyorum. ABD'deki yapımcının "HD izle film 4k" gibi değişik isimlerdeki sitelere girmesi pek de mümkün görünmüyor. Ha yani uğraşan olur mu? Olursa da çok yoktur diye düşünüyorum. Filmi yapanlar genel olarak sinema gösterimleri bittikten sonra da konuşulmaya devam etsin, izlensin diye düşünür. Böylece IMDB puanı vs. artar, konuşulur, merak edilir, daha da ünlenir. Çıkarları olmasa belki peşinde daha çok koşarlardı. Film dosyası da internete koyulana kadar kim bilir kimlerin ellerinden ne aşamalarda geçiyordur da token falan kalmıyordur ortada. Şu an hiçbir alakası olmayan biri olarak ilk düşüneceğim şey filmi oynatmak ve o oynarken ekran kaydı almak. Filmin orijinal dosyasını koymazlar yani mantıken böyle yollardan geçiyordur.

Filmin sahibinin gidip de korsan paylaşan yerlere gireceğini sanmıyorum. ABD'deki yapımcının "HD izle film 4K" gibi değişik isimlerdeki sitelere girmesi pek de mümkün görünmüyor. Ha yani uğraşan olur mu? Olursa da çok yoktur diye düşünüyorum. Filmi yapanlar genel olarak sinema gösterimleri bittikten sonra da konuşulmaya devam etsin, izlensin diye düşünür. Böylece IMDb puanı vs. artar, konuşulur, merak edilir, daha da ünlenir. Çıkarları olmasa belki peşinde daha çok koşarlardı. Film dosyası da internete koyulana kadar kim bilir kimlerin ellerinden ne aşamalarda geçiyordur da token falan kalmıyordur ortada. Şu an hiçbir alakası olmayan biri olarak ilk düşüneceğim şey filmi oynatmak ve o oynarken ekran kaydı almak. Filmin orijinal dosyasını koymazlar yani mantıken böyle yollardan geçiyordur.

Aslında olabilir, ama yerli sinema filmleri için demiştim ben bu olayı :D

Aslında olabilir, ama yerli sinema filmleri için demiştim ben bu olayı :D
Yerliler için de o kadar uğraşmıyorlar. Telif atıp geçiyorlar. Kaynağı neymiş, nereden bulmuşlar, nerelere koymuşlar bakmıyorlar. Hatta telif bildirimini kimin attığını da biliyordum da şimdi bulamadım.

Geri
Yukarı