Sinerji Caspian APU alınır mı?

O işlemci ve anakarta ileride hiçbir şey takamazsınız hiç uzun ömürlü bir sistem değil.

Yani bizim maddi durumumuz iyi değil yıllar sonra ilk defa 0 bir bilgisayarım olacak çok performans beklemiyorum beni LoL'de CS:GO'da akıcı oynatsin yeter ileride de pek bir şey takacagimi sanmiyorum.

GTX 1660'ı besliyor bu arada. 1660S'de %3'lük bir darboğaz oluyor oda çok takılmayacak kadar az. Ancak tabii ki 4300GE daha iyi.
Gerçekten 1660S' i %100 kullanabildiğine emin misiniz?
Bir de R5 3600 de sorunsuz çalışabiliyor o anakart.
Çalışabilir ama yine de kötü.

Sırf 8x2 RAM var diye Ryzen 3 2200G almayın. RAM sonradan takabilirsiniz ama işlemci ve anakartı uzun süre belki de hiç değiştiremeyeceksiniz. RAM yine ucuz, takılır.

%100 kullanımdan bahsetmedim. %3'lük ila %5'lik arasında bir darboğaz mevcut ancak yine de gayet performans veriyor.
Darboğaz zaten işlemcinin ekran kartını besleyememesi. Sizin dediğinize göre o zaman ekran kartının yük altında %95 kullanılması lazım ama o işlemci ile imkânsız. Bu işlemci ile 1660S' ten verim alınmaz.

Kullanılması lazım ama o işlemci ile imkânsız.

Arkadaşın 1660S kartını diğer parçalar gelmediği için benim sistemde kullandık. Gayet de güzel performans aldık. Ekran kartı %95 kullanıma kadar çıktı. FPS'i ise GTA 5 1080p en yüksekte 120-117 civarlarındaydı.
Yer yer 100'lere düşüyordu tabii.

Arkadaşın 1660S kartını diğer parçalar gelmediği için benim sistemde kullandık. Gayet de güzel performans aldık. Ekran kartı %95 kullanıma kadar çıktı. FPS'i ise GTA 5 1080p en yüksekte 120-117 civarlarındaydı.
Yer yer 100'lere düşüyordu tabii.
Tabii ki çıkabilir ekran kartı daha çok yük altına girdiği zaman. Ama averaj olarak kullanımı asıl önemli olan.

Tabii ki çıkabilir ekran kartı daha çok yük altına girdiği zaman. Ama averaj olarak kullanımı asıl önemli olan.

O kadar bakmadık ancak bende maksimum %3'lük darboğaz oldu. Başka forumlarda %5'e kadar çıktığını söyeleyenler var. Bu ekran kartı 2200G ile çok abartılmayacak darboğaz ile kullanılabilir ve 1660'dan daha çok performans alınabilir. Yani kullanılmama durumu yaşanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı