Sınıf Değişikliği

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Ben 11. sınıfa geçtim. Ama şöyle bir sorun var. Ben 9. sınıftayken anlaşamadığım birisi vardı. Bana takılıyordu falan. Derslerim falan hep kötü geçmişti onun yüzünden. Sınıf da değiştiremedim. Okul değiştirecektim onu da yapmadım. 10. sınıfa geçince beni başka sınıfa almışlar. O yıl iyi geçmişti. Hiç bir sorun yoktu. Derslerimi de düzeltmiştim. Ama şuan 11. sınıfa geçince yine onunla beni aynı sınıfa almışlar. Ben sayısal seçtim. O da sözel seçmiş. Ama sayısal sözel karışık ders görüyoruz. Bunun nedeni de ortak dersleri bir arada işletiyorlar. Bana takılıyor arada. Açıkçası onunla aynı sınıfta olmak benim moralimi bozuyor. 2 tane sayısal sınıf var. Oraya koymamışlar benimle aynı sınıfa koymuşlar. Ne yapmalıyım ben ? Derslerimin tekrar kötü olmasını istemiyorum. Çünkü bu sene önemli bir yıl. Sınava 2 sene kaldı. Onun yüzünden psikolojim alt üst oluyor. Okula gidesim gelmiyor. Ne yapmalıyım ?

Önce annenle/babanla hangisiyle rahat ediyorsan konuş. Onlar direkt Müdür veya Yardımcısı ile konuşup halledebilirler. Önemli bir sorun değil, kafana bu kadar takma. Aynı sınıfta olmak istemiyorsan değiştirilebilir sınıfın.

Kardeş buna benzer bir sorun yaşamıştım annemi babamı yanıma alarak müdür yardımcısına gittik beğendiğim bir sınıf vardı beni hemen istediğim sınıfa koydu zamanla o çocuk aklına bile gelmeyecek ama hemen sınıfını değişir çünkü içindeki kin moralini alt üst eder.. (Eğer çocuk hala öyle yapıyorsa sınıfta iken herkesin içinde birden o çocuğa bağır hoca da sınıfta olsun büyük ihtimal rehberlik hocasına yollar hocanın yanında bütün içini dök o sorunu halleder bana çıkışta bir şey yapar mı diye korkma 3 kere disipline gitmiş biri olarak çocuğun gö.ü yemez çünkü sonu okuldan atılmaya kadar varabilir Tecrübe konuşuyor..)

Kardeş buna benzer bir sorun yaşamıştım annemi babamı yanıma alarak müdür yardımcısına gittik beğendiğim bir sınıf vardı beni hemen istediğim sınıfa koydu zamanla o çocuk aklına bile gelmeyecek ama hemen sınıfını değişir çünkü içindeki kin moralini alt üst eder.. (Eğer çocuk hala öyle yapıyorsa sınıfta iken herkesin içinde birden o çocuğa bağır hoca da sınıfta olsun büyük ihtimal rehberlik hocasına yollar hocanın yanında bütün içini dök o sorunu halleder bana çıkışta bir şey yapar mı diye korkma 3 kere disipline gitmiş biri olarak çocuğun gö.ü yemez çünkü sonu okuldan atılmaya kadar varabilir Tecrübe konuşuyor..)
Bir şey yapmasından değil. Zaten yapamaz. Ben kavgacı birisi değilim. Zaten uyardım. Aynı davranışları tekrar etmesi durumunda disipline vereceğimi söyledim. Bu sene futbol takımı kurdular sınıfta. Ben katılmadım. Çünkü bu sene derslere sıkı çalışmam lazım. Buna rağmen bana kağıdı imzalatıp yedeğe alacaklarını söyledi. Ben zaten o konuda uyarmıştım alsanız bile ben oynamam diye. Yani sayısal sınıf olmasına rağmen sınıfta doğru düzgün ders çalışan bile yok. Bu yüzden motive olamıyorum. Hatta okulumu değiştirsem diye düşünüyorum. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Geçen seneki sınıfımda hiç böyle sorun yoktu. Olsa bile gelip geçiyordu. Bir de sözel sayısal karışık olduğu için sabah sözel öğleden sonra full sayısal görüyoruz. Hiç verimli olmuyor böyle. Ne yapsam bilmiyorum. Diğer sınıfın nasıl olduğunu da bilmiyorum.

Bir şey yapmasından değil. Zaten yapamaz. Ben kavgacı birisi değilim. Zaten uyardım. Aynı davranışları tekrar etmesi durumunda disipline vereceğimi söyledim. Bu sene futbol takımı kurdular sınıfta. Ben katılmadım. Çünkü bu sene derslere sıkı çalışmam lazım. Buna rağmen bana kağıdı imzalatıp yedeğe alacaklarını söyledi. Ben zaten o konuda uyarmıştım alsanız bile ben oynamam diye. Yani sayısal sınıf olmasına rağmen sınıfta doğru düzgün ders çalışan bile yok. Bu yüzden motive olamıyorum. Hatta okulumu değiştirsem diye düşünüyorum. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Geçen seneki sınıfımda hiç böyle sorun yoktu. Olsa bile gelip geçiyordu. Bir de sözel sayısal karışık olduğu için sabah sözel öğleden sonra full sayısal görüyoruz. Hiç verimli olmuyor böyle. Ne yapsam bilmiyorum. Diğer sınıfın nasıl olduğunu da bilmiyorum.
Hocalara git sor hocam en beğendiniz sessiz sınıf hangisi vs. sonra o sınıfa geç şu ana kadar geçme meni anlıya mı yorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı