Sınıf Nasıl Geçilir ?

O

OceanWave

Ziyaretçi
Arkadaşlar eskiden olduğu gibi şimdide ortalama ile sınıf geçme var mı ? 11. sınıfı okuyorum ve notlar biraz düşük. Geçme nasıl olacak bu sene ? 2.50 yıl sonu ortalaması ile kaç tane zayıf varsa geçebiliyor muyuz ?

Okul turun ne ve baraj derslerin kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anadolu lisesinde kalma derdi yok hocalar illa ki geçiriyor . (geçirmek burada başka anlamlarla da anlaşılabilir) Meslek lisesinde kalan arkadaşlarım var.

Meslek lisesi okuyorum. Ortalama ile geçmek istiyorum ama var mı diye şüpheliyim. Sürpriz olmasın sonra.

Baraj dersin 3 ve ustu ise ve ortalaman 2.5 in ustunde ise geçersin.

Benim bildiğim kadarıyla baraj ders yok artık. İki dönemin ortalaması 50 'yi geçince sınıfı geçtiğimizi söylemişti dil ve anlatım hocamız.

İlk dönem matematik 50.5 ikinci dönem 55 diyelim 2'sini toplayıp 2 ye bölüp misal 4 saat görüyorsan 4 le çarpıyorsun.
52,75 x 4=211 yapıyor tüm derslerini böyle hesaplıyorsun çıkan sonuç misal 1700 mü 29 a bölüyorsun 50 nin üstündeysen geçtin işte kardeşim.

Hayır bakın. Hani ortalama sınavı demiyorum. Eskiden mesela 4 zayıfın vardı ama yıl sonu ortalaman 2.50 ' nin üzerindeyse direk geçebiliyorduk. Şimdide 2.50 diye bir ortalama var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…