Sınıfı geçiyor muyum?

hasancan31

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle ilk dönem ortalama 53,8 bu dönem 46,3. sanırım iki dönemin aritmetik ortalaması alınıyor şu an sınıfı geçiyor muyum acaba bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim.

Ortaokulsa zaten kalmazsın, eğer liseyse 50.05 le geçiyorsun.

1655241892398.png

Aritmetik ortalama bildiğim kadarıyla. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE daha net bir cevap verecektir.
Dogru hocam, iki donemin ortalama toplanir ve ikiye bolunur. 50 uzeri ise sorun yok ancak 50 altiysa da maksimum 3 zayifi olmali. Alt siniflarla beraber de sorumluluk ders sayisi toplam 6'yi gecmemeli.

Konu sahibi arkadas ortaokulmus. Simdi fark ettim, yil sonu ortalama 45 ve uzeri ise sorun olmaz. @utkuversus

Kendi verdigim bilginin dogrulugundan emin olamadim yahu. Simdi yatmaya gidiyorum, sabah yonetmeligi inceleyip net bilgi verecegim. Yanlis bilgi olmasin.

Son düzenleme:
MADDE 21 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokulunda dönem puanı, yıl sonu puanı ve yıl sonu başarı puanı 100 tam puan üzerinden belirlenir. Yüzlük puan sisteminde 0-44,99 puanlar başarısız, 45,00 ve üzeri puanlar başarılı olarak değerlendirilir.

(2) Bir üst sınıfa devam etmek için öğrencinin iki dönem (Mülga ibare:RG-25/6/2015-29397) (…) puanının aritmetik ortalaması, her ders için 45,00’dan az olamaz.

b) (Değişik:RG-25/6/2015-29397) Eğitim ve öğretim yılında özürsüz 20 gün devamsızlık yapanlar ile herhangi bir dersten yıl sonu puanı 45’ ten az olan öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir. Alınan gerekçeli karar, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-5 Ders Yılı Sonu Şube Öğretmenler Kurulu Öğrenci Kişisel Değerlendirme Tutanağına yazılarak e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Tutanağın bir örneği ders yılı sonu şube öğretmenler kurulu karar dosyasında saklanır. Ayrıca veli de bilgilendirilir. Bu kararda, oyların eşitliği hâlinde başkanın kullandığı oy yönünde çoğunluk sağlanmış sayılır.

Yıl sonu ortalama 45 üzerinde ve her ders 45 üzerinde olmalı yıl sonuna göre.

Geri
Yukarı