Sınıfta kaldıktan sonraki sene açığa geçebilir miyiz?

Rowaulf

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Çukurova/ADANA
Merhaba lise 3 öğrencisiyim daha önce sınıfta kalmadım ilk kez kalacağım. Şu an devamsızlığım 30 barajını geçti yani sınıfta kalacağım. Bu dönem bittiğinde önümüzdeki sene eğitim yılında açığa geçebilir miyim? Yeni yasaya göre 1 kez kalanlar geçebilecekmiş peki bu yasa bu senenin sonunda tekrar değişir mi? Yoksa aynen devam eder mi?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Merhaba lise 3 öğrencisiyim daha önce sınıfta kalmadım ilk kez kalacağım. Şu an devamsızlığım 30 barajını geçti yani sınıfta kalacağım. Bu dönem bittiğinde önümüzdeki sene eğitim yılında açığa geçebilir miyim? Yeni yasaya göre 1 kez kalanlar geçebilecekmiş peki bu yasa bu senenin sonunda tekrar değişir mi? Yoksa aynen devam eder mi?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Üst üste 2 kez kalınca geçebiliyorsun diye biliyorum. Ayrıca müdür yardımcıları ile konuştuğunda devamsızlığını izinliye çevirebilirler. Bizde yapıyorlardı. :D

En son kalma tekrardan kalkmadımı, bu sene sınıfı geçen yoktu çünkü. Dönemin ortasında açıklama yaptılar.

Sınıfta kalmanın kaldırılma gibi bir durumu yok.

Üst üste 2 kez kalınca geçebiliyorsun diye biliyorum. Ayrıca müdür yardımcıları ile konuştuğunda devamsızlığını izinliye çevirebilirler. Bizde yapıyorlardı. :D

Sınıfta kalmanın kaldırılma gibi bir durumu yok.

Hocam yeni kararla 1 kez kalanda geçebilidi. Ayrıca hem özürlü hem özürsüz devamsızlığıda sınırı geçtiği için izinliye de çevirsem kalıyorum. Geçen sene kalanlar bu sene açığa geçti bu sene kalanlar da önümüzdeki sene geçebilecek mi onu merak ediyorum.

Şimdilik devam edecek gibi gözüküyor, kolay kolay değişeceğini sanmam. Eğer değişmezse önümüzdeki eğitim-öğretim yılında açık öğretim lisesine geçiş yapabilirsiniz.

@Rowaulf, konuya geri dönüş sağlar mısınız? Yardımcı olabildim mi acaba?

Son düzenleme:
Şimdilik devam edecek gibi gözüküyor, kolay kolay değişeceğini sanmam. Eğer değişmezse önümüzdeki eğitim-öğretim yılında açık öğretim lisesine geçiş yapabilirsiniz.

@Rowaulf, konuya geri dönüş sağlar mısınız? Yardımcı olabildim mi acaba?

Hocam dediğiniz gibi olacak muhtemelen, Eylül ayında açık lise kayıtları açıldığında başvurmayı deneyeceğim o zamana kadar beklemekten başka çare yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri
Yukarı