Sinyal yok hatası ve fanların son ayarda çalışması

Cihanx

Centipat
RAM
Gskill trident Z neo 3600 mhz cl16 (8x2) 16 gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 evo
Ekran kartı
Msi ventus rtx 2060 S
Anakart
B450 tomahawk max
İşlemci
Ryzen 5 3600
Yaklaşık 1 haftadır bu problemle karşı karşıyayım. PC boştayken pek olmuyor ama oyunlara girdiğim bazen saatte 1 bazen 5 dkka bir monitör sinyal yok diyor ve kasanın fanları son ayarda çalışmaya başlıyor resliyorum tekrar aynı şeyler oluyor.

Yaklaşık 1 haftadır bu problemle karşı karşıyayım. PC boştayken pek olmuyor ama oyunlara girdiğim bazen saatte 1 bazen 5 dkka bir monitör sinyal yok diyor ve kasanın fanları son ayarda çalışmaya başlıyor resliyorum tekrar aynı şeyler oluyor.
Yani benim sadece Bios açılırken tam hızda başlayıp Windows açılmaya başladığında duruyor, eski haline geliyor fanlarım. Sende donanımsal bir problem nedeniyle sistem boşa düşüp hata verdiği için fanları o şekilde tam hızda çalıştırıyordur diye düşünüyorum. Yani problem bir çok yerde olabilir. Sıcaklık değerlerine, sistem durumuna dikkat et sorunu hangi aşamalarda yaşıyorsan. Bir şekilde sistemin kendini kilitliyor yani.

Yani benim sadece BIOS açılırken tam hızda başlayıp Windows açılmaya başladığında duruyor, eski haline geliyor fanlarım. Sende donanımsal bir problem nedeniyle sistem boşa düşüp hata verdiği için fanları o şekilde tam hızda çalıştırıyordur diye düşünüyorum. Yani problem birçok yerde olabilir. Sıcaklık değerlerine, sistem durumuna dikkat et sorunu hangi aşamalarda yaşıyorsan. Bir şekilde sistemin kendini kilitliyor yani.

İşlemci ve ekran kartını bencmark ve stres testine soktum sıcaklık değerli gayet normal en son çare olarak BIOS'u sıfırlayıp format atmayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı