Sistem açıkken HDD kapanıp açılıyor

Makaleler
21
Ara sıra sistem açıkken bir anda disk durma sesi geliyor aynı sistemi kapatınca diskten gelen sesin aynısı, 3-5 saniye sonra tekrar hızlanma sesi geliyor. İşin garibi disk sözde durmuşken HDD içeriğine erişebiliyorum bunun neden olduğunu hala çözemedim, disk sorunsuz.

Çözüm
Bu değer 20 dakikaymış 0 yaptım şimdi. Uzun süre işlem yapmayınca değil sistemi normal kullanırken oluyordu.

Sistem HDD'de değil de SSD'de olduğundan olabilir diye düşündüm, sonuçta işlem yapan SSD oluyor ama bilmiyorum. Aklıma gelen ilk şey bu oldu.
HDD kapanıp açılmıyor, arka planda işlem yapıyordur. HDD kapansa yani çalışmayı durdursa dosyalara erişemezdiniz veya işletim sistemi bu HDD'ye kuruluysa kullanım sağlayamazdınız.

2019-08-04_12-13-33.png

Sorununuz bu olabilir mi? Windows uzun süre disk üzerinde işlem yapılmadığında otomatik olarak diski durduruyor.

Bu değer 20 dakikaymış 0 yaptım şimdi. Uzun süre işlem yapmayınca değil sistemi normal kullanırken oluyordu.

Sistem HDD'de değil de SSD'de olduğundan olabilir diye düşündüm, sonuçta işlem yapan SSD oluyor ama bilmiyorum. Aklıma gelen ilk şey bu oldu.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı