Sistem açıldıktan sonra kendini kapatıyor

victoryyy

Decapat
Daha fazla  
PC'yi aciyorum goruntu gelmiyor, kapaniyor sonra tekrar aciliyor tekrar kapaniyor. RAM'i söküp taktim duzelmedi.

Dosya Ekleri

• IMG20231013163859.jpg
    IMG20231013163859.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 39
Rami çikartip silip tekrar taktim düzeldi ama kasayi diklestirince gitti tekrar.

Anakart ledinde 4 isik yaniyor sonra 1'e düstügü gibi kapaniyor.

Anakart ledinde 4 isik yaniyor sonra 1'e düstügü gibi kapaniyor.

Kasayi yan yatirinca pc aciliyor anlamadim..
Temassızlık olabilir. Kabloları iyi taktığınızdan emin misiniz?

RAM'i çikartip silip tekrar taktim düzeldi ama kasayi diklestirince gitti tekrar.

Anakart LED'inde 4 isik yaniyor sonra 1'e düstügü gibi kapaniyor.

Anakart LED'inde 4 isik yaniyor sonra 1'e düstügü gibi kapaniyor.

Kasayi yan yatirinca PC aciliyor anlamadim.

Hocam kısa devre var belli ki kasayı diklediğinizde bir yerler bir yere değiyor.

Hocam kısa devre var belli ki kasayı diklediğinizde bir yerler bir yere değiyor.

Hocam, kablolara vesaire dokunuyorum anlamıyorum ki. Simdi yan yatikken de acilmiyordu, RAM'i sokup taktim duzeldi. Dün kasayi salladim dik iken kapanmiyordu. Bugün klavye takacaktim hafif geri çektim kapandi birden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, kablolara vesaire dokunuyorum anlamıyorum ki. Simdi yan yatikken de acilmiyordu, RAM'i sokup taktim duzeldi. Dün kasayi salladim dik iken kapanmiyordu. Bugün klavye takacaktim hafif geri çektim kapandi birden.

Dostum illede bir kablo bir yere değince kısa devre olmuyor kasanın değen herhangi bir yeri olabilir. Burada yapman gerek tek tek parçalarını deneme yanılma yöntemidir ama elinde parça veya çevrende deneyebileceğin bir parça var mı bilmiyorum. Sistemi yeterli bilginiz varsa uzay montaj toplayıp deneyin.

Dostum illede bir kablo bir yere değince kısa devre olmuyor kasanın değen herhangi bir yeri olabilir. Burada yapman gerek tek tek parçalarını deneme yanılma yöntemidir ama elinde parça veya çevrende deneyebileceğin bir parça var mı bilmiyorum. Sistemi yeterli bilginiz varsa uzay montaj toplayıp deneyin.
Hocam işlemci fanını hafif çekince gittiğini fark ettim, hafif bastırınca bilgisayar açılıyordu. Ben de fanı söktüm, tekrar taktım. Umarım düzelmiştir, eğer düzelmezse konuya tekrar mesaj atarım.

Hocam işlemci fanını hafif çekince gittiğini fark ettim, hafif bastırınca bilgisayar açılıyordu. Ben de fanı söktüm, tekrar taktım. Umarım düzelmiştir, eğer düzelmezse konuya tekrar mesaj atarım.

Hocam bende böyle bir sorunlar karşılaşmıştım yıllar evvel işlemci fanını çıkarmıştım açılıp BIOS'u gördükten sonra takmıştım ve düzelmişti eğer düzelmemişse deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı