Sistem açılırken işlemci 100 derece oluyor

ofdaisy

Centipat
Sorunsuz kullandığım bilgisayarıma Windows 11 yüklediğimden beri özellikle ilk açılışta CPU 100°c'yi buluyor. Yeniden başlatınca sorun çözülüyor. Formatsız geçiş sağlamam mümkün değil. Yapabileceğim herhangi bir ayar mevcut mu?

Sorunsuz kullandığım bilgisayarıma Windows 11 yüklediğimden beri özellikle ilk açılışta CPU 100°c'yi buluyor. Yeniden başlatınca sorun çözülüyor. Formatsız geçiş sağlamam mümkün değil. Yapabileceğim herhangi bir ayar mevcut mu?
İşlemciniz,anakart markanız nedir?

Hocam sorunun kaynağını söylemişsin sorun Windows 11 işte senin elinden gelebilecek bir şey yok güncellemeyle düzeltirler.

Artı -4 Eksi
Hp Omen laptop kullanıyorum. AMD Ryzen 7 5800H.
İşlemciniz,anakart markanız nedir?
Hocam sorunun kaynağını söylemişsin sorun Windows 11 işte senin elinden gelebilecek bir şey yok güncellemeyle düzeltirler.
Biliyorum hocam ama bilgisayarı her zaman sessiz ortamlarda kullanıyorum ve bu durum çok can sıkıcı oluyor. Bu yüzden konu açtım.

Fan mı çalışmıyor? Bu kadar olması imkansız gibi...
Fanı maksimumda çalıştırınca sıcaklık düşüyor hocam. Uzun zamandır gözlemlediğim kadarıyla sorun AMD Radeon Software yazılımından kaynaklanıyor. Yazılımın görevini sonlandırığımda 90-100°C arasında değişen sıcaklık aniden 50-60°C'lere kadar düşüyor. Bu yazılımın bu kadar agresif çalışması normal mi?

Fanı maksimumda çalıştırınca sıcaklık düşüyor hocam. Uzun zamandır gözlemlediğim kadarıyla sorun AMD Radeon Software yazılımından kaynaklanıyor. Yazılımın görevini sonlandırığımda 90-100°C arasında değişen sıcaklık aniden 50-60°C'lere kadar düşüyor. Bu yazılımın bu kadar agresif çalışması normal mi?

Hayır normal değil, DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı dener misin? Yazılımdan ise sıcaklık göstergesinde de hata olabilir bu arada. GPU Sıcaklığını aynı anda iki farklı yazılımdan kontrol ettin mi?

CPU sıcaklığı hem Omen yazılımında hem AMD yazılımında aynı hocam. Zaten cihaz fanı maksimumda çalıştırmaya başlıyor. Tüm sorunlar Windows 11 ile başladı ve konuyu ilk açtığımdan beri gelen güncellemelerle bu durum azaldı. DDU ile kaldırmadan (bu konuda pek bilgim yok) güncellemeleri beklesem, sorun yaşadıkça yazılımın görevini sonlandırsam nasıl olur sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı