Sistem açılırken mavi ekran hatası

enesjj

Femtopat
Daha fazla  
Aşağıda paylaştığım minidump dosyalarındaki mavi ekranın sebebi nedir acaba?

Spesifik bir durum dediğiniz işte başlatırken oluyor onun dışında aldığımı hatırlamıyorum. Güç ayarları değiştirmek derken neleri mesela? Normalde bu cuma gibi kargoya vermeyi düşünüyordum biraz daha test edeyim o zaman.

Çekirdekleri kontrol etmek lazım demişsiniz nasıl kontrol edebilirim?

Son düzenleme:

Spesifik bir durum değil, konum. Yurtta kalıyorum demişsin. Daha önce sadece yurttayken mavi ekran yiyen birini görmüştüm de ondan sordum. Fast bootu kapatıp öyle bir dene.

Spesifik bir durum değil, konum. Yurtta kalıyorum demişsin. Daha önce sadece yurttayken mavi ekran yiyen birini görmüştüm de ondan sordum. Fast bootu kapatıp öyle bir dene.

Birkaç gün daha denemeye karar verdim, son yediğim internet hatası yurdun internetinden dolayı olabilir ama evdeykende alıyordum mavi ekran AMD ile ilgili bir şeydi.

Merhaba bugün açılırken yine bir terslik olduğunu anladım ve minidumps dosyasına baktığımda yeni bir DMP dosyasının oluştuğunu gördüm ekranda mavi ekran görünmedi ama dosyası oluşmuş. Aşağıya ekledim dosyayı, nedeni nedir acaba? @181951

Son düzenleme:
Rich (BB code):
!DevNode ffffa58a1818daa0 :
 DeviceInst is "SWD\MSRRAS\MS_PPPOEMINIPORT"
 ServiceName is "RasPppoe"
RasPppoe Ethernet bağdaştırıcları üzerinden bağlantı kurmaya yarayan bir internet protokolüdür. Ağ sürücüleri ile ilgili bir hataya benziyor. İlk olarak sana zaten internet sürücülerini güncelle demiştim.

Windows Update ile bayağı bir güncelleme yapmıştım içinde ağla ilgili olan bir şeyler de vardı yanlış hatırlamıyorsam. Spesifik olarak internet sürücülerini nasıl güncelleyebilirim bilmiiyorum. Aşağıdaki ekran görüntüsündekilerden mi güncelleyeceğim?

Şunu da ekleyim bu etkiler mi bilmiyorum ama Killer intelligence Center diye bir uygulama başlangıçlarda açılıyor diye Görev Yöneticisi'nden devre dışı bırakmıştım. Ağla ilgili bir uygulama olduğu için acaba sorunu bu mu yapıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-17 172529.png
    132,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Donanım kimliği atman lazım.
Bilgisayarı şimdi açtım ve tekrar minidumps dosyası oluşmuş aşağıda paylaştım, alışkanlık oldu artık her açtığımda bakıyorum. Şimdi donanım kimliğine bakıyorum.

Ağ bağdaştırıcılarından herhangi birine girdim ve:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-17 201851.png
    62,6 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Tekrar ağ hatası, kimliği kopyalayıp atman lazım. Sistem aygıtları kısmında (Aygıt Yöneticisi) herhangi bir problem var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…